Ezoteryczna Korea Południowa od Opal Travel – pierwszy termin już w kwietniu 2022

Korea / fot. Захар Конкин

Opal Travel to marka sama w sobie, dobrze znana na rynku podróży dla wymagających turystów. Stworzona przez Szymona Sado legitymuje się  już zgoła 30-letnim doświadczeniem w dostarczaniu turystom najwyższej jakości doznań.

Dziś dzieło ojca kontynuuje syn Marcin, biuro specjalizuje się zaś obecnie w oryginalnych wyjazdach dla małych grup. Szuka też prawdziwych smaczków w destynacjach, do których wysyła turystów. Nie inaczej jest w przypadku Korei Południowej.

Korea Południowa od Opala – 10-dniowe wyjazdy startują już od kwietnia

Na stronie biura znajdziemy konkretne terminy wyjazdów zaplanowanych na 2022 rok. Pierwszy z nich, zaplanowano na weekend majowy, drugi będzie miał miejsce w czerwcu, a ostatni termin to ten wrześniowy. Jednak, tak jak w przypadku biur szyjących na miarę, Opal jest gotowy przygotować nam ofertę pod terminy, jakie nam pasują.

Zrobi to tym łatwiej, że specjalizuje się w małych grupach, nawet kilkuosobowych.

Opal chce pokazać ezoterykę Korei Południowej – klasztory gór Diamentowych i Zen

Nie jest łatwo wyróżnić się na turystycznym rynku, większość produktów jest bowiem do siebie podobna. Opal próbuje nas pozytywnie zaskoczyć, stawiając akcenty na ezoteryczność Korei.

Zaczniemy od wizyty w zespole świątynnym Ingwansa w okolicach Seulu, to jedno z najważniejszych centrów szamanistycznych w kraju. W programie koreańskiej wycieczki znajdziemy też kontemplacje rejonu Gór Diamentowych, znanych z przepięknych krajobrazów, wodospadów i miejsc kultu, gdzie do dziś gromadzą się lokalni szamani.

Odwiedzimy też najstarszą świątynię Zen w kraju – Sinheung. Wartością dodaną jest tu też nocleg na terenie parku Seoraksan. Beomeosa to kolejne miejsce, w którym będziemy mogli poznać tradycje buddyzmu  w Korei Południowej, program przewiduje zapoznanie się z tajnikami medytacji Zen Chamseon.

Żelazne punkty: Seul i Busan a na koniec przepiękna wyspa Jeju

Naturalnie program wycieczki do Korei Południowej nie może pomijać żelaznych punktów, które musimy zwiedzić przy pierwszej wizycie w tym kraju. Mamy więc kilka ciekawych atrakcji w Seulu z głównym akcentem położonym na pałace królewskie. Nie zbrakło też Busan z jego nadmorskim klimatem.

Wycieczkę kończymy mocnym akcentem, czyli wizytą na wyspie Jeju. Tu czekają na nas bardzo spektakularne atrakcje. Wodospady, tradycyjne wioski i nurkujące kobiety Haenyo – poszukiwaczki pereł. Na Jeju zaplanowano też wizytę w niesamowitej lawowej jaskini, ciągnącej się na przeszło trzynaście kilometrów. Będzie też możliwość zdobycia najwyższego szczytu Korei, wygasłego wulkanu Halla.

Trzeba przyznać, że Opal przygotował naprawdę oryginalny koreański program, jest on też racjonalnie wyceniony. Biuro zakłada cenę 5 120 złotych + 1 250 Euro, jest więc to wielkość odpowiadająca konkurentom na rynku podróży z wyższej półki.

Więcej o ofercie Opal Travel do Korei na stronie biura, możemy też zarejestrować się do newslettera i ściągnąć na pocztę e-mail krótki poradnik na temat Korei Południowej. Z pewnością pomoże nam jeszcze bardziej zmobilizować się do wyjazdu do tego ze wszech miar atrakcyjnego kraju.