Ewelina Chądzyńska będzie koordynować prace biura Austria.info w Warszawie

archiwum austria,info
Na Lodowcu Stubai/fot. archiwum austria,info

Na początku sierpnia 2019 roku Gabriele Legner przejmie obowiązki szefa Narodowego Biura Promocji Austrii w Pradze, zastępując Francę Kobenter, która po 21 latach odchodzi na emeryturę. Lenger zachowa jednocześnie obowiązki szefa warszawskiego biura zmieniając jednak miejsce pracy na Pragę.

Pracę zespołu austria.info w Warszawie jako Business Development Manager będzie koordynować Ewelina Chądzyńska, która związana jest z firmą od 2013 r. Początkowo odpowiedzialna była za działania PR, a następnie za marketing i sprzedaż.

Równocześnie szeregi biura w pełnym wymiarze zasili dotychczasowy współpracownik, Michał Ozimek, przejmując tym samym część dotychczasowych obowiązków zespołu, w tym przede wszystkim kontakty z biurami podróży oraz reklamę klasyczną.

Gabriele Lenger związana jest z Narodowym Biurem Promocji Austrii od 1991 r. W 1999 r. zdecydowała się na zmianę miejsca pracy i odpowiadała za działania marketingowe w biurze promocji regionu Burgenland Tourismus, po to by w 2005 r. wrócić jako szef zagranicznych biur austria.info, w tym Kanady (2005-2009), Rumunii (2009-2014) oraz Polski (2014-do dziś). Od sierpnia 2019 r. Lenger prowadzić będzie również biuro w Pradze.

Michael Strasser, manager regionu CEE, któremu podlega warszawskie biuro austria.info., powiedział: „Chcemy być sprawną organizacją korzystającą z dobrodziejstw współczesnej technologii, tj. rozwiązań, które nie wymagają stałej obecności zarządzających na rynku. Strategia kierowania więcej niż jednym rynkiem przez jednego menadżera realizowana była dotychczas z powodzeniem na rynku japońskim oraz koreańskim.”