EVA Air połączy Tajpej z północno-zachodnimi Filipinami

fot. materiały prasowe

EVA Air rozpocznie codzienne, bezpośrednie loty między Tajpej a północno-zachodnimi Filipinami, począwszy od 30 marca 2023 r. Trzecie miejsce docelowe na Filipinach zwiększy wygodę i elastyczność podróżowania.

Dodanie międzynarodowego lotniska w Clark do obecnej siatki połączeń oznacza dla EVA Air już trzy punkty docelowe na Filipinach i zwiększy wygodę oraz elastyczność, z której pasażerowie korzystają obecnie podróżując do Manili i Cebu. Z końcem marca linie lotnicze będą obsługiwać 35 lotów tygodniowo na Filipiny, oferując podróżnym z całej Azji, Europy, Australii i Ameryki Północnej więcej opcji przylotów i odlotów.

Lotnisko Clark znajduje się około 80 kilometrów (50 mil) od lotniska w Manili, co daje pasażerom z Filipin alternatywny sposób na lot na Tajwan i dalsze podróżowanie do innych miejsc w Azji, Australii, Europie i Ameryce Północnej. Korzystanie z lotniska Clark skraca również czas podróży do popularnych plaż i kurortów na północnej wyspie Luzon. Nowe połączenie jest stworzone dla podróżujących między Tajwanem i Filipinami ale będzie również atrakcyjne dla amerykańskich i europejskich pasażerów przesiadających się w Tajpej w drodze na Filipiny.

Clark leży na północny zachód od Angeles City w prowincji Pampanga, na terenie dawnej bazy Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych. Po tym, jak Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych zlikwidowały bazę w Clark, rząd Filipin zmienił jej przeznaczenie na specjalną strefę ekonomiczną. To bezpieczny obszar z pięknymi krajobrazami, przyjemnym klimatem i licznymi kurortami. Podróżujący rekreacyjnie mogą tam spróbować lotów lotnią, paralotnią, tyrolki, odkrywać jaskinie, nurkować, surfować, łowić ryby i cieszyć się pięknymi plażami, a także serdeczną gościnnością i pysznymi potrawami, z których słyną Filipiny.