EVA Air – Boeing 777-300 ER na trasie do Wiednia

archiwum EVA Air

4 października lotnisko w Wiedniu powitało salutem wodnym Boeinga 777-300 ER należącego do prywatnej linii lotniczej z Tajwanu. Nowa maszyna zastąpi na tej trasie używanego do tej pory Airbusa 330-200.

Nowy samolot wyposażony jest w większą ilość foteli, ekskluzywną Royal Laurel Class i popularną klasę Elite. EVA AIR, jako jedna z pierwszych linii na świecie, wprowadziła w 1992 klasę Premium Economy nazywaną wówczas Evergreen Deluxe Class.
Spełniając oczekiwania pasażerów EVA AIR zaprezentowała na 25-lecie trasy Wiedeń-Tajpej nowego Boeinga 777 ze zmodernizowaną klasą Elite. Nowoczesna maszyna powinna w pełni zadowolić oczekiwania pasażerów z tej części Europy, skąd stale zwiększa się ruch na kierunkach azjatyckich.
EVA AIR oferuje na trasie Wiedeń-Tajpej via Bangkok 4 rejsy tygodniowo – we wtorki, środy, piątki i niedziele. Rejs z Wiednia staruje o 19.35, przylot do Bangkoku zaplanowano na 11.00 następnego dnia, a do Tajpej o 17.00. Rejsy powrotne odbywają się w poniedziałki, wtorki, czwartki i soboty. Start z Tajpej zaplanowano na 23.40, w Wiedniu via Bangkok samolot ląduje o 09.40 następnego dnia.

Nowością na trasie z Wiednia będzie luksusowa klasa Royal Laurel Class, zapoczątkowana przez EVA AIR w 2012. Ustawienie 38 foteli Royal Laurel Class pozwala wszystkim pasażerom na dostęp do okna, wygodne spożywanie posiłków oraz prowadzenie rozmowy z współpasażerami. Każdy fotel ma 65 cm szerokości i rozkłada się do pełnej pozycji poziomej osiągając długość 2 m. Każde miejsce pasażerskie w tej klasie wyposażone jest w wieszak na ubrania, schowek na buty, podręczny schowek na wodę, okulary lub gazety i wygodny stolik boczny. dodatkowo pasażerowie mają możliwość oddzielenia się od reszty podróżnych specjalnymi parawanami zapewniającymi prywatność.

EVA AIR wyposażyła fotele w Royal Laurel Class w najnowsze rozwiązania audio-video, w tym 15,4 calowy ekran dotykowy i słuchawki hi fi tłumiące hałas. Pasażerowie mogą używać własnych urządzeń elektronicznych używając gniazdek AV, USB i portów do iPodów.

Nowy Boeing 777-300ER oferuje 313 foteli (w porównaniu z 252 w poprzednio obsługującym trasę Airbusie 330-200ER), w tym 38 w Royal Laurel Class, 64 w Elite Class i 211 w klasie ekonomicznej.