Eurowings – będzie więcej połączeń z Frankfurtu i Monachium.

archiwum Eurowings

Lufthansa Group znacząco rozwinie swoją ofertę długodystansowych połączeń turystycznych oferowanych z portów lotniczych we Frankfurcie i w Monachium. Po sukcesie Edelweiss Air w Zurychu i rozpoczęciu przez Eurowings obsługi pierwszych rejsów długodystansowych z Monachium, zostaną zaoferowane nowe kierunki z Frankfurtu oraz zwiększy się ilość połączeń ze stolicy Bawarii. Samoloty Eurowings zaczną startować z metropolii nad Menem jesienią 2019 roku.

Pierwszym krokiem będzie uruchomienie przez Eurowings połączeń pomiędzy Frankfurtem a popularnymi kierunkami urlopowymi – wyspami Mauritius i Barbados. Będą one uwzględnione w zimowym rozkładzie rejsów, który wejdzie w życie w październiku 2019 roku. Następnym kierunkiem będzie miasto Windhuk w Namibii, a planowane są już kolejne destynacje. Bilety na wszystkie wymienione rejsy będzie można rezerwować od 13 marca 2019 roku

Już od początku sezonu letniego w 2018 roku Eurowings oferuje połączenia z Monachium do kierunków turystycznych. Z wejściem w życie rozkładu rejsów na sezon zimowy 2019/2020, liniami Eurowings będzie można bezpośrednio dolecieć ze stolicy Bawarii do Bangkoku w Tajlandii. Planowane są także kolejne połączenia z Monachium.

Harry Hohmeister, członek zarządu Deutsche Lufthansa AG i Chief Commercial Officer Network Airlines, powiedział: „Już teraz Lufthansa Group jest jednym z najchętniej wybieranych przewoźników w Europie przez podróżnych planujących wakacyjne wyjazdy. Popyt szybko rośnie, zwłaszcza w naszym regionie. Odpowiadamy na ten wzrost poprzez wprowadzenie nowych rejsów z Frankfurtu i poszerzenie oferty w Monachium. To umocni naszą pozycję. Połączenia Lufthansy przewożące pasażerów do Frankfurtu i Monachium oraz bogata oferta dalszych połączeń z tych portów lotniczych oferują im dostęp do najpiękniejszych zakątków na ziemi. Lufthansa, dzięki swojej globalnej pozycji i sprawdzonym procedurom, wesprze działania marketingowe na rzecz nowych połączeń długodystansowych oferowanych przez Eurowings. Udowodniliśmy, że umiemy centralnie i skutecznie zarządzać wieloma markami i portami. Zamierzamy wykorzystać tę siłę w branży turystycznej.”.

Thorsten Dirks, członek zarządu Deutsche Lufthansa AG i CEO Eurowings, dodał: „Dobrym strategicznie posunięciem dla grupy jest połączenie we Frankfurcie zalet dwóch linii lotniczych, których obecność tam jest najsilniejsza. W przyszłości, na lotnisku we Frankfurcie będziemy łączyć atrakcyjne dla turystów i rodzin ceny oferowane przez Eurowings z siłą sprzedaży i marketingu Lufthansy. Dzięki temu grupa będzie sukcesywnie rozwijać swoją ofertę, by sprostać potrzebom stale rozwijającego się na największym niemieckim lotnisku segmentu turystycznego.”

Rozwijając się, Eurowings będzie wykorzystywać siedem Airbusów A330 (do 310 miejsc) – część floty, którą obsługuje Sun Express Deutschland. Dostępność miejsc zostanie równomiernie rozłożona pomiędzy porty lotnicze we Frankfurcie i w Monachium.