Europejczycy polubili rejsy wycieczkowcami

archiwum norwegian

Pierfrancesco Vago, przewodniczący, Międzynarodowego Stowarzyszenia Rejsów Wycieczkowych Europa (CLIA), ogłosił że rok 2013 był rekordowym, jeśli chodzi o klientów z Europy. W ubiegłym roku zanotowano ich 6,357 mln. To wzrost w porównaniu do roku 2012 o 4 proc.

To potwierdzenie tendencji trwającej od kilku lat, średnio od pięciu lat liczba Europejczyków korzystających z rejsów pasażerskich rośnie o 7,1 proc. Najpopularniejszym regionem jest oczywiście Morze Śródziemne, po którym pływało ponad 3,5 mln klientów.

Pierfrancesco Vago powiedział: “Wzrost liczby pasażerów statków wycieczkowych w Europie potwierdza rozwój przemysłu wycieczkowców. daje on pracę 327 tys. ludzi, przynosi 37,9 mld euro rocznie. Ponad sześć milionów Europejczyków, którzy wykupili bilety na wycieczkowce oznacza rozwój tej branży i odporność jej na kryzys.”

Największym rynkiem w Europie jest Wielka Brytania, 1 726 000 Brytyjczyków wykupiło w ubiegłym roku bilety na wycieczkowce, to o 1 proc. więcej niż rok wcześniej. Stanowi to 27 proc. rynku europejskiego.