Eurolot startuje do Helsinek i Paryża

archiwum Eurolot

Eurolot otwiera dzisiaj kolejne, nowe połączenia, tym razem na trasie z Gdańska do Helsinek oraz z Wrocławia do Paryża. Będą one realizowane przez 78 miejscowe komfortowe samoloty typu Bombardier Q400.

To pierwsze w historii połączenia polskiego przewoźnika na tych trasach. Potencjał kierunków został oceniony na podstawie wyników badań rynku oraz oczekiwań pasażerów z regionów Polski. Rozpoczęcie rejsów z Gdańska do Helsinek oraz z Wrocławia do Paryża to kolejny element strategii Eurolotu, który realizuje plan łączenia polskich portów regionalnych z głównymi lotniskami europejskich stolic.

Tomasz Balcerzak, prezes zarządu Eurolot SA powiedział: “Eurolot umacnia swoją rolę na rynku regionalnym, dlatego podjęliśmy decyzję o uruchomieniu kolejnych połączeń z polskich portów. Gdańsk i Wrocław to dla nas kluczowe lotniska w Polsce, dlatego w oparciu o analizy rynku, wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom ruchu biznesowego i turystycznego z tych regionów. Liczymy również na duże zainteresowanie pasażerów podróżujących z Finlandii i Francji, a zbliżające się wakacje są dobrym momentem na odkrycie Polski jako atrakcyjnego turystycznie kraju.”

Wylot z Gdańska odbywać się będzie w poniedziałki, środy, czwartki i niedziele o godz. 12.40, lądowanie w Helsinkach o godz. 15.55. Lot powrotny do Polski zaplanowano na godz. 16.35, natomiast przylot do Gdańska na godz. 17.35. Ceny biletów na połączenie zaczynają się już od 499 zł w obie strony.

Rejsy na trasie Wrocław-Paryż odbywać się będą 3 razy w tygodniu w poniedziałki, środy i piątki. W pierwszym i drugim tygodniu kwietnia, w poniedziałek i środę samolot będzie startował z Wrocławia o godz. 7.00, a lądował w stolicy Francji o godz. 9.40, natomiast w piątki ten sam rejs odbywać się będzie pół godziny wcześniej tj. o godz. 6.30,a lądować o 9.10.
Od 14 kwietnia, zmianie ulegną poniedziałkowe oraz środowe godziny wylotu. Zamiast godziny 7.00 będzie to 9.55, a lądowanie zaplanowano na godz. 12:35.
Lot powrotny do stolicy województwa dolnośląskiego, w dwóch pierwszych tygodniach, w poniedziałki i środy zaplanowano na godz. 10.20 oraz przylot o godz. 12.55. W piątki samolot będzie wylatywał z Paryża o 9.40, a lądował we Wrocławiu o 12.10. Od 14 kwietnia (w poniedziałek oraz środę), samoloty będą wylatywać z Paryża o godz. 13.15, a lądować we Wrocławiu o 15:50. Zmianie nie ulegają rejsy piątkowe. Wprowadzane w rozkładzie modyfikacje są wynikiem optymalizacji siatki oraz konieczności dopasowania jej do potrzeb naszych klientów.