Eurolot będzie latać na Kajmanach

Polski przewoźnik wynajmie także nowej linii BlueSky Airlines na Kajmanach 2 swoje Bombardiery.
Eurolot będzie także doradzał w zakresie operacyjnym i technicznym nowej linii lotniczej na rynku .

BlueSky Airlines to nazwa nowej linii lotniczej na rynku Ameryki Środkowej i która dopiero tworzy swoje struktury. Zespół Eurolotu (m.in. piloci Bombardierów oraz pracownicy działów jakości, technicznego i operacyjnego) będzie wspierał przewoźnika na Kajmanach w tworzeniu podstawowych procedur operacyjno-technicznych, zatrudnianiu personelu operacyjnego i technicznego, budowaniu bazy operacyjno-technicznej, szkoleniu stewardes i pilotów oraz certyfikacji AOC.

Tomasz Balcerzak, prezes zarządu Eurolotu SA. powiedział: “Jesteśmy jako Eurolot bardzo dumni, że możemy wesprzeć operacyjnie inną linię lotniczą w tworzeniu de facto jej podstaw. Mamy profesjonalne załogi, doświadczonych techników i ekspertów w firmie. Dlatego jest to nie tylko duże wyzwanie, ale i satysfakcja, że możemy doradzać innym przewoźnikom na rynku jak rozpocząć działalność lotniczą.”

Mark Ellinger, dyrektor zarządzający BlueSky Airlines dodał: “BlueSky Airlines wybrały właśnie Eurolot jako partnera przy rozpoczęciu swojej działalności nie tylko ze względu na wysoko wykwalifikowaną załogę i profesjonalnych menadżerów, ale również biorąc pod uwagę doskonałą sprawność przy obsłudze Bombardierów Q400. Liczymy na długotrwałą i korzystną współpracę dla obu stron.”

Samoloty rozpoczną rejsy na Kajmanach w październiku 2014 roku i będą tam operować
do listopada 2015 roku, z możliwością przedłużenia kontraktu o kolejny rok. Współpraca pomiędzy liniami opierać się będzie na formule ACMI (tzn. wynajęcie samolotu razem z załogami). Dodatkowo, na czas leasingu Bombardiery będą przemalowane w barwy BlueSky Airlines. Bombardiery będą wykonywać trasy międzynarodowe między wyspami na Morzu Karaibskim oraz do portów w Ameryce Łacińskiej (m.in. Panama City, Bogota, San Jose czy Cancun).