Esky.pl wprowadza gwarancje najniższej ceny pakietów wakacyjnych w Polsce

Wakacje przed sezonem zorganizowane z pomocą internetowych platform podróży mogą kosztować do jednej trzecią taniej niż oferta u touroperatora. Przykładowo za tygodniowy urlop w Apulii we Włoszech jedna osoba zapłaci o 1,1 tys. zł mniej, a na Wyspach Kanaryjskich – o 800 zł. I to z lotami w obie strony oraz hotelem z wyżywieniem w pakiecie. Platforma podróży eSky.pl wprowadza na polski rynek „Gwarancję Najniższej Ceny” i obejmuje nią całą ofertę pakietową w opcji lot plus hotel.

Wyniki analizy eSky.pl i GfK pokazują, że jednym z powodów, dla których biurom podróży z roku na rok ubywa klientów, jest naturalna chęć zaoszczędzenia pieniędzy. Okazuje się, że wybierając ofertę touroperatora, na określonych kierunkach przepłacamy od 10 proc. do nawet 30 proc. łącznej wartości wyjazdu. Analogiczne, ale dużo tańsze opcje na wakacje łatwo wyszukamy w formule pakietu dynamicznego lot plus hotel.

„Blisko dwie trzecie Polaków (60 proc.) pytanych przez GfK o najważniejsze kwestie przy organizacji wyjazdu stawia cenę na wysokim drugim miejscu, zaraz po klimacie i pogodzie (63 proc.). Dlatego pakiety „Wakacje” i „City Break” objęliśmy gwarancją najniższej ceny, żeby ułatwić Polakom planowanie podróży i pomóc zadbać o domowy budżet, prezentując znacznie lepszą relację jakości do ceny. Gdyby się okazało, że w innym miejscu za identyczną ofertę zapłacą mniej, to zwrócimy różnicę w cenie zakupu. Wierzymy, że w ten sposób jeszcze więcej osób zauważy korzyści z rezerwowania wakacji w pakiecie” – mówi Jarosław Grabczak odpowiedzialny za rozwój oferty produktowej w Grupie eSky.

Wakacje we Włoszech i na Krecie tańsze o tysiąc złotych

Osoby decydujące się spędzić siedem dni nad Morzem Adriatyckim we włoskim regionie Apulia, mogą poczuć największą różnicę w cenie spośród wszystkich analizowanych kierunków. Wakacje z lotami w obie strony i pobytem w czterogwiazdkowym hotelu z dwoma posiłkami kosztują 1,1 tys. zł taniej niż identyczna wycieczka oferowana przez touroperatora. Za tę ostatnią trzeba zapłacić 3,8 tys. zł od osoby, co oznacza 30 proc. różnicę.

Lubiany przez Polaków odpoczynek w Hiszpanii również można zarezerwować dużo taniej, jeśli zrobić to z platformą podróży. Oszczędności na poziomie 17 proc. za ciepłe wakacje na początku czerwca możemy szukać na Kanarach. W stolicy wyspy Gran Canaria – mieście Las Palmas – tygodniowy urlop w formie dynamicznego pakietu z lotem i hotelem z wyżywieniem będzie kosztował 3,9 tys. od osoby. Wyjazd do identycznego czterogwiazdkowego hotelu ze śniadaniem i obiadokolacją wliczonymi w cenę, lecz zorganizowany przez touroperatora, to koszt 4,7 tys. zł dla jednej osoby.

Z kolei w regionie Costa Dorada siedmiodniowy pakiet dynamiczny w maju z dwoma posiłkami kosztuje 1,7 tys. zł od osoby. To opcja o 12 proc. tańsza niż analogiczna oferta touroperatora, za którą jedna osoba musi zapłacić ok. 2 tys. zł. Na Costa de la Luz w okolicach Sewilli za pakiet lot plus czterogwiazdkowy hotel ze śniadaniem zapłacimy 2,5 tys. zł od osoby. Natomiast Polacy decydujący się na wycieczkę zorganizowaną muszą się liczyć z wydatkiem rzędu 2,8 tys. zł.

„Gwarancja najniższej ceny to pewność, że za lot plus hotel w pakiecie City Break i Wakacje podróżnicy płacą najniższą możliwą cenę na rynku. Jesteśmy pewni swoich stawek, a osobom, które chcą nas dodatkowo „zweryfikować”, dajemy 24 godziny na znalezienie bardziej opłacalnej oferty. Ważne, by pamiętać, że liczą się oferty o tych samych parametrach: liczba uczestników, daty, godziny lotów czy typ pokoju w miejscu noclegowym” – wyjaśnia Jarosław Grabczak.

Majówka na śródziemnomorskich wyspach? W pakiecie 18 proc. taniej

Korzystniejszy dla domowego budżetu okaże się także odpoczynek na Krecie zorganizowany z platformą podróży. Przykładowo za pakiet z lotem i siedmiodniowym pobytem, ze śniadaniem dla jednej osoby w Retimno na początku maja zapłacimy niecałe 2,9 tys. zł. Jednocześnie analogiczna oferta touroperatora kosztuje już 3,5 tys. zł od osoby – daje to oszczędność na poziomie 18 proc.

Można także wydłużyć sobie majówkę i polecieć do Ayia Napy na południowym wschodzie Cypru. Podróżników rezerwujących pakiet lot plus hotel z dwoma posiłkami w pakiecie takie wakacje będą kosztowały 2,2 tys. zł, podczas gdy dla klientów tradycyjnych biur podróży cena wyniesie już 2,7 tys. zł od osoby.