eSky.pl: liczba styczniowych rezerwacji wzrosła o 81 proc. w porównaniu do 2022

Alicante /fot. archiwum eSky.pl

Polacy masowo rozpoczęli planowanie tegorocznych podróży – zainteresowanie wyrażone liczbą wyszukiwań na platformie do organizacji podróży eSky.pl wzrosło dwukrotnie w stosunku do stycznia 2022 roku. Najczęściej Polacy w serwisie eSky.pl decydują się na podróże w obrębie Europy, rezerwując zarówno krótkie city-breaki, jak i dłuższe urlopy w okresie wakacyjnym.

W nowy rok Polacy weszli z przytupem i już w styczniu rozpoczęli intensywne planowanie tegorocznych podróży. Analiza danych platformy do organizacji podróży eSky.pl wykazuje, że zainteresowanie wyrażone liczbą wyszukiwań wzrosło dwukrotnie w stosunku do stycznia 2022 roku.

Przełożyło się to na decyzje zakupowe – liczba rezerwacji w styczniu wzrosła o rekordowe 81 proc. w porównaniu do roku ubiegłego. Co więcej, wzrost ten jest większy, niż w styczniu 2020 roku, kiedy to branża turystyczna notowała rekordowe zainteresowanie podróżami.

Eksperci eSky.pl wskazują, że przyczyn tak potężnego wzrostu w liczbie rezerwacji należy szukać w dwóch obszarach. Po pierwsze Polacy nadal nadrabiają swoje podróżnicze zaległości z ubiegłych lat, a po drugie, obecnie ceny biletów lotniczych są bardzo atrakcyjne cenowo, co pozwala na zaplanowanie tegorocznych wyjazdów w niższych cenach i zadbanie o domowy budżet.

fot. archiwum eSky.pl

“Notujemy rekordowe wyniki za styczeń, bo właśnie teraz jest najlepszy moment na planowanie podróży. Zeszły rok pokazał, że ofert last minute jest coraz mniej, dlatego w tym roku rekomendujemy podróżnikom powrót do planowania wyjazdów z odpowiednim wyprzedzeniem. Jak wynika z naszych danych historycznych, zaplanowanie podróży z dwu lub trzymiesięcznym wyprzedzeniem często pozwala zaoszczędzić niekiedy nawet do 50 proc. wartości biletów, a luty jest idealnym momentem, by pochylić się nad planami wyjazdowymi na okres wiosenno-letni” – tłumaczy Deniz Rymkiewicz, rzecznik prasowy eSky.pl.

Polacy w styczniu najczęściej rezerwowali wyjazdy w obrębie Europy, a największą popularnością cieszyły się Włochy. Do kraju, gdzie można poczuć „dolce vita”, polscy podróżnicy najczęściej wybierają wyjazdy w okresie długich weekendów, ale także w przeddzień wakacji – w czerwcu. Do najpopularniejszych miejsc zalicza się Rzym, Mediolan, Wenecja, Bari oraz Neapol. Tuż za Włochami uplasowała się Hiszpania. Top pięć miejsc w Hiszpanii, które rezerwowano w serwisie eSky.pl to między innymi Barcelona, Malaga, Alicante.

Podium najczęściej rezerwowanych kierunków w styczniu zamyka Portugalia. Polacy dopiero zaczynają odkrywać ten kraj, który ma wiele do zaoferowania. Największą popularnością w okresie wiosennym cieszy się Porto i Lizbona, a w okresie wakacyjnym wybrzeże Algarve.

Esky: podróże Polaków w 2022 roku – Włochy na pierwszym miejscu