Enter Air i TUI Poland z rekordową umową na 227 mln dolarów

Fot. Archiwum Enter Air

Enter Air i TUI Poland podpisały największą w historii swojej współpracy umowę czarteru. Szacunkowa wartość usług zaplanowana na sezon lato 2024 i zima 2024/2025 wynosi 227 mln dolarów (ok. 894,2 mln zł).

Łączna wartość świadczeń wynikających z umowy nie jest możliwa do ustalenia i jej ostateczna wartość może różnić się od podanych szacunków. Rozliczenia między partnerami będą realizowane na bieżąco i zgodnie z harmonogramem poszczególnych lotów czarterowych. Szacunkowa wartość poprzedniej umowy obowiązującej w sezonie lato 2023 – zima 2023/2024 pomiędzy tymi dwoma firmami wynosiła 164 mln dolarów (718,3 mln zł).

„Z wielką przyjemnością złożyłem podpis na największym kontrakcie w historii Enter Air. TUI Poland, to nasz pierwszy klient, z którym rozpoczynaliśmy naszą działalność 14 lat temu. W tym roku pasażerów tego biura podróży zawieziemy na wakacje z dziewięciu polskich lotnisk i zaoferujemy im możliwość dotarcia do większości najbardziej popularnych wśród polskich turystów kurortów. Co ważne wiele z kierunków obsługiwanych będzie kilka razy w tygodniu, a w szczycie sezonu letniego wybrane trasy nawet codziennie. Daje to podróżnym możliwość niestandardowego zaplanowania wakacji w odróżnieniu od zwykle oferowanych klasycznych wyjazdów na tydzień lub dwa” – mówi Andrzej Kobielski, członek zarządu i dyrektor handlowy Enter Air.

W ramach odnowienia współpracy ze wszystkimi swoimi największymi partnerami na rynku polskim, Enter Air zawarł w tym roku kontrakty, których wartość przekroczyła 2 mld zł. Szacunkowe wartości podpisanych wcześniej umów to 125,7 mln dolarów (ok. 508,9 mln zł) z Coral Travel Poland, 90,4 mln dolarów (ok. 365,6 mln zł) z Rainbow Tours oraz 74,5 mln dolarów (ok. 296,8 mln zł) z Itaka Fly.