Emiraty zapraszają Polaków

AG

“Siedem emiratów – jeden kierunek” (Seven Emirates – one destination) – pod taki hasłem odbyła się w warszawskim hotelu Hilton prezentacja oferty turystycznej Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Na spotkanie z polskimi biurami podróży przyjechali przedstawiciele departamentów turystyki siedmiu emiratów, sieci hotelarskich, linii lotniczych i touroperatorów.

Po krótkiej prezentacji, odbyła się najważniejsza część – spotkania B2B. wszyscy goście podkreślali, jak ważnym i perspektywicznym rynkiem jest dla nich Polska. Dzięki codziennym połączeniom lotniczym Emirates miedzy Warszawa a Dubajem, Zjednoczone Emiraty Arabskie stały się dla Polaków celem nie tylko wypraw biznesowych, ale i wypoczynkowych.

Justin Jacob z Connect World Tours powiedział: “Obserwujemy coraz więcej gości z Polski. I tak, jak kilka lat temu przyjeżdżali oni w celach biznesowych lub zakupowych, tak teraz coraz więcej po prostu u nas wypoczywa. Polaków jest 38 milionów a więc jest o kogo walczyć. Mam nadzieję, że uda nam się zagospodarować dużą część polskiego rynku.”

Haitham Mattar, dyrektor departamentu turystyki emiratu Ras Al Khaimah dodał: “Jestem tutaj, bo mam nadzieję nawiązać kontakty z polskimi touroperatorami. Współpracujemy już z biurem Itaka, ale wierzę, że z polskiego rynku może do nas przyjeżdżać dużo więcej turystów. Jesteśmy bezpiecznym i atrakcyjnym kierunkiem.”

Shahzad Butt generalny menadżer Chelsea Group of Hotels & Hotel Apartments, zaznaczył: “Nasz obiekt jest idealnie położony: blisko zarówno strefy biznesowej w Dubaju, jak i największych atrakcji. Wiemy, że wielu biznesmenów i turystów z Polski traktuje Dubaj, jako port przesiadkowy. I dla nich właśnie proponujemy dwa, trzy dni pobytu, zakupy. Oczywiście, chcielibyśmy, żeby jak najwięcej gości zatrzymywało się na dłużej. Po to tutaj przyjechałem – żeby namawiać polskich touroperatorów do przywożenia turystów do nas.”

Tarek Alghar z biura Desert Adventures, dodał: “Chce pokazać, uświadomić Polakom, że Zjednoczone Emiraty Arabskie to nie tylko wieżowce, najwyższe budynki na świecie i najbardziej eleganckie hotele. My proponujemy wyprawy w najdziksze regiony, na pustynie nie tylko w Emiratach, ale także w Omanie i Bahrajnie. Obsługujemy zarówno turystów indywidualnych, jak i grupy.”

Leila Ben Arfi, prezes warszawskiego biura Best Reisen powiedziała: “Już drugi sezon Zjednoczone Emiraty Arabskie sprzedają nam się świetnie. I to zarówno sam pobyt tam, jak i imprezy łączone: trzy dni w Dubaju i siedem dni wypoczynku na Seszelach lub Malediwach. Rośnie grupa klientów zainteresowanych nie wypoczunkiem od soboty do soboty, ale w dowolnych terminach. Codzienne rejsy Emirates pozwalają nam na elastyczne dostosowywanie sie do potrzeb klientów.”

{gallery}3769{/gallery}