Emirates zapraszają do Azji

AG

Wśród nowo otwartych przez przewoźnika kierunków w Azji są Cebu i Clark na Filipinach, Yinchuan i Zhengzhou w Chinach, Rangun w Mjanmie i Hanoi w Wietnamie.

Przewoźnik zorganizował konferencję prasową tym razem w warszawskiej (bielańskiej) restauracji CookUp (TUTAJ). Prezentacja linii i oferty azjatyckiej połączona była z degustacją dań kuchni azjatyckiej.

Maciej Pyrka, country menadżer w Emirates przypomniał m.in. “Linie Emirates obsługują tygodniowo ponad ponad 3 300 rejsów z portu w Dubaju. Przewoźnik oferuje połączenia do ponad 150 miejsc w 83 krajach na 6 kontynentach.
Obecnie flota linii składa się z 255 szerokokadłubowych maszyn,w tym 15 samolotów towarowych. Ponadto Emirates jest właścicielem najmłodszej floty w przestworzach. Przewoźnik planuje powiększyć ją ponad dwukrotnie do roku 2020. Obecnie linie oczekują na dostawę 224 samolotów o wartości ponad 112 mld dolarów amerykańskich według cen katalogowych.
Emirates oferuje loty do 154 kierunków w 83 krajach w Europie, Północnej i Południowej Ameryce, na Bliskim Wschodzie, w Afryce, Południowej Azji, na Dalekim Wschodzie oraz w Australazji.
W Polsce Emirates rozpoczęły działalność w 2013 roku, wypełniając niszę w segmencie lotów długodystansowych. Teraz pasażerowie mogą dotrzeć z Warszawy do Dubaju w zaledwie pięć i pół godziny. W ciągu tych czterech lat obsłużyliśmy w Polsce ponad 700 tysięcy pasażerów.
Od listopada 2015 dzienne połączenia z Warszawy do Dubaju obsługiwane są przez ultranowoczesne Boeingi 777-300ER, oferujące pasażerom nowy wymiar podróżowania. W dwuklasowej konfiguracji znajduje się 428 miejsc – 386 komfortowych i przestronnych miejsc w klasie ekonomicznej oraz 42 rozkładane na płasko fotele w klasie biznes.
Emirates posiada obecnie 128 tzw. trzech siódemek w wersji 300-ER i oczekuje na dostawę kolejnych 24 maszyn tego typu.”

Emirates uruchomiły w ubiegłym roku 6 nowych tras do Azji:
· Cebu i Clark, Filipiny – otwarte 30 marca 2016
· Yinchuan i Zhengzhou, Chiny – otwarte 3 maja 2016
· Rangun, Mjanma i Hanoi, Wietnam – otwarte 3 sierpnia 2016
· O lotach Emirates do regionu Azji i Pacyfiku

Maciej Pyrka podkreslił: “Azjatycka siatka Emirates rozpościera się od Półwyspu Indyjskiego aż po Australię i Nową Zelandię. Zawrotne tempo życia w Delhi, potęga ekonomiczna Hongkongu czy wakacyjna atmosfera Sydney… każde miejsce oferuje coś wyjątkowego. Azjatycka siatka Emirates umożliwia pasażerom podróż do 20 krajów.”

Uzupełnieniem a może głównym punktem programu konferencji był pokaz przygotowania dań azjatyckich a następnie ich degustacja i rozmowy kuluarowe.
Podczas mini pokazu gospodarze pokazali, jak przyrządzić spring rolls z krewetkami, Pad Thai z kurczakiem oraz ryż kleisty z mango i kremem kokosowym. Dania spełniły swoja rolę – zachęciły i zanęciły do lotu do Azji.