Emirates wznowiły rejsy do Glasgow

Boeng 777 w barwach Emirates/fot. archiwum Emirates

Linie Emirates ogłosiły wznowienie połączenia do Glasgow w Wielkiej Brytanii, z czterema lotami tygodniowo od 11 sierpnia.

Od 11 sierpnia do 30 października loty na trasie Dubaj – Glasgow będą realizowane cztery razy w tygodniu Boeingiem 777-200LR Emirates w konfiguracji dwuklasowej, oferującej usługi premium w klasach biznes i ekonomicznej.

Lot EK 27 Emirates będzie realizowany z Dubaju we wtorki, środy, piątki i niedziele o godz. 07:50, a samolot na lotnisko w Glasgow dotrze tego samego dnia o godz. 12:45. Lot powrotny EK 28 będzie startował z Glasgow o godz. 14:35 we wtorki, środy, piątki i niedziele. Samolot wyląduje w Dubaju o godz. 1:05 następnego dnia (wszystkie godziny podane są w czasie lokalnym).

Od września Emirates zwiększą częstotliwość lotów do jednego rejsu dziennie.

Adnan Kazim, dyrektor handlowy Emirates, powiedział: „Emirates z radością przyjmują decyzję o dodaniu ZEA do brytyjskiej „bursztynowej listy” dla podróży międzynarodowych, która jest odzwierciedleniem skuteczności szeroko zakrojonych działań podjętych w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa w Wielkiej Brytanii i ZEA. Od czasu ogłoszenia tej informacji przez Wielką Brytanię odnotowaliśmy ogromny wzrost liczby zapytań od klientów pragnących odwiedzić rodzinę, planujących powrót dzieci na nowy semestr szkolny, a także odkładających na później podróże służbowe i wakacyjne. Emirates dokonują przeglądu naszych połączeń do różnych miejsc w Wielkiej Brytanii, a ewentualne wznowienia usług zostaną ogłoszone w standardowy sposób.”

Emirates reklamują się stewardesą na czubku Burdż Chalifa