Emirates wypożyczą pasażerom tablety

archiwum Emirates

Od 5 kwietnia pasażerowie Emirates klasy pierwszej i biznes mogą wypożyczyć tablet na czas lotu do Stanów Zjednoczonych. Ma to złagodzić skutki niedawno wprowadzonego zakazu wnoszenia urządzeń elektronicznych na pokład samolotów lecących do USA.

Usługa nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami i jest dostępna na wszystkich trasach obsługiwanych przez Emirates z Dubaju do kierunków w Stanach Zjednoczonych. W ramach usługi klienci premium mają do dyspozycji tablety Microsoft Surface z pakietem Microsoft Office 2016. Pliki potrzebne do pracy mogą zgrać na pendrive, który wolno wnieść na pokład, po czym podłączyć go do wypożyczonego tabletu i pracować dalej.

Nowa usługa powstała w odpowiedzi na przepis wydany przez amerykański Urząd ds. Bezpieczeństwa Transportu (Transportation Security Administration, TSA), zgodnie z którym wszyscy podróżujący na trasach bezpośrednich z Dubaju do USA powinni zadeklarować swoje laptopy, tablety i inne urządzenia elektroniczne większe od smartfona w punkcie odprawy celnej.

Dla osób, które wolą schować swoje urządzenia i po prostu skorzystać z oferty wielokrotnie nagradzanego systemu rozrywki pokładowej i obsługi w czasie lotu, linie Emirates zapewniają możliwość przechowania laptopów i tabletów podczas podróży do USA. Usługa ta nie wymaga dodatkowych opłat i jest dostępna dla pasażerów we wszystkich klasach od 25 marca tego roku, czyli od dnia, w którym zaczęły obowiązywać nowe przepisy TSA.
Dzięki niej pasażerowie mogą korzystać z laptopów i tabletów do samego momentu wejścia na pokład samolotu na trasach do Stanów Zjednoczonych. Następnie podróżni muszą zgłosić swoje laptopy, tablety i inny sprzęt elektroniczny objęty zakazem na odprawie celnej i przekazać je służbom ochrony na bramce przed wejściem na pokład samolotu lecącego do USA, gdzie zostaną zapakowane i oznakowane przed umieszczeniem ich w luku bagażowym.

Do tej pory z możliwości przechowania laptopów i tabletów skorzystało blisko 8 000 pasażerów Emirates podróżujących jednym ze 112 bezpośrednich lotów realizowanych tygodniowo z lotniska w Dubaju do miast w USA. Przewoźnik spotkał się z pozytywnym odzewem ze strony klientów, a usługa cieszy się jednakową popularnością we wszystkich klasach rezerwacyjnych.

Dwie nowe usługi wprowadzone przez linie Emirates dają podróżującym do Stanów Zjednoczonych kilka możliwości: mogą oni spakować swój sprzęt elektroniczny do bagażu rejestrowanego przed odlotem, korzystać z laptopa lub tabletu na pierwszym etapie podróży i podczas postoju w Dubaju przed wejściem na pokład samolotu lecącego do USA, a klienci premium mogą także pracować na pokładzie na wypożyczonych urządzeniach. Na większości tras pasażerowie mają możliwość korzystania z telefonów komórkowych, wbudowanych w fotele telefonów z funkcją wysyłania SMS-ów i maili, a także z telewizji na żywo. Obecnie 85 proc. samolotów pasażerskich Emirates wyposażonych jest w sieć bezprzewodową na pokładzie.