Emirates startuje do Chorwacji

archiwum Emirates

Linie Emirates uruchamiają codzienne połączenie z Dubaju do stolicy Chorwacji, Zagrzebia (ZAG), od 1 czerwca tego roku. Rejsy do nowego kierunku w Europie Południowo-Wschodniej będą realizowane przez Boeinga 777-300, jedyny samolot szerokokadłubowy na trasie do Zagrzebia.

Thierry Antinori, wiceprezes i dyrektor handlowy Emirates, powiedział: “Linie Emirates działają na rynku chorwackim od 2003 roku, więc uruchomienie codziennych lotów jest naturalnym krokiem naprzód. Cieszymy się, że do naszej globalnej siatki połączeń dołączy tak malownicze miasto. Nie możemy doczekać się współpracy z naszymi partnerami i interesariuszami w Chorwacji przy świadczeniu usług na najwyższym światowym poziomie pasażerom na pokładzie naszych nowoczesnych, młodych samolotów. Chcemy także przyczynić się do rozwoju handlu i wzrostu ruchu turystycznego między Chorwacją a Dubajem, jak również zachęcić do podróży turystów z regionu Bliskiego Wschodu oraz Azji i Pacyfiku, gdzie linie Emirates obsługują łącznie 45 kierunków.”

Godziny lotów: rejs nr EK129 – odlot z Dubaju o 8:15, przylot do Zagrzebia o 12:20 czasu lokalnego. Rejs powrotny nr EK130 – odlot z Zagrzebia o 15:35, przylot do Dubaju o 23:05.
Połączenie będzie obsługiwał trzyklasowy Boeing 777-300 Emirates, który oferuje 12 rozkładanych do pozycji leżącej foteli w klasie pierwszej, 42 miejsca w klasie biznes i 310 szerokich foteli w klasie ekonomicznej. Na pasażerów we wszystkich klasach czeka wybór 2 500 kanałów w systemie rozrywki pokładowej ice oraz posiłki z karty przyrządzane przez najlepszych szefów kuchni. Obsługę zapewni słynący z najwyższych standardów wielonarodowy personel pokładowy Emirates, do którego należą przedstawiciele 130 krajów, w tym 234 Chorwatów.