Emirates startują do Rangunu i Hanoi

archiwum Emirates

Linie lotnicze Emirates wprwadzają nowe codzienne połączenie z Dubaju do Rangunu (RGN) w Mjanmie, a stamtąd do Hanoi (HAN) w Wietnamie. Nowy rejs realizowany przez Boeinga 777-300ER powiększy ofertę połączeń przewoźnika w Azji Południowo-Wschodniej do 12 miast w siedmiu krajach.
W inauguracyjnym locie wziął udział wiceprezes Commercial Operations Far East Emirates Badr Abbas wraz z przedstawicielami kierownictwa linii. Towarzyszyła im delegacja VIP-ów, wśród nich ważne osobistości świata biznesu, a także przedstawiciele mediów ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, krajów Zatoki Perskiej i Europy. Na lotniskach w Rangunie i Hanoi samolot powitała tradycyjna kanonada z armatek wodnych.
Codzienne loty Emirates nr EK388 do Rangunu i Hanoi z Dubaju zaplanowano na godzinę 3:30 z lądowaniem w porcie lotniczym Rangun o 11:40. Następnie samolot opuści Rangun o 13:00, przylatując na lotnisko Hanoi Noi Bai International o 15:30. Lot powrotny nr EK389 z Hanoi zaplanowano na 22:50 z lądowaniem w Rangunie o 00:20 następnego dnia. Następnie samolot opuści Rangun o 1:50, przylatując na lotnisko w Dubaju o 5:05.