Emirates – start lotów do Wiednia i drugi rejs do Los Angeles

archiwum Emirates

Linie Emirates uruchomiły w piątek drugie codzienne połączenie A380 z lotniska w Dubaju (DXB) do Los Angeles (LAX). Tego samego dnia do kierunków obsługiwanych przez A380 linii Emirates dołączył Wiedeń.

Samolot wylądował w Los Angeles 1 lipca tuż po godzinie 20.00 czasu lokalnego. Dzięki zwiększeniu liczby lotów przewoźnik może teraz obsłużyć każdego dnia blisko tysiąc pasażerów podróżujących do Los Angeles. Z okazji otwarcia nowego połączenia do Los Angeles samolot A380 Emirates został ozdobiony specjalnie zaprojektowaną kalkomanią miejscowej drużyny bejsbolowej sponsorowanej przez przewoźnika – LA Dodgers. Umowa sponsorska oraz wprowadzenie drugiego codziennego połączenia do Los Angeles świadczą o zaangażowaniu Emirates na rzecz sportu, kultury i regionu Kalifornii Południowej.
Nowy rejs nr EK217 jest realizowany przez Airbusa A380-800 w konfiguracji trzyklasowej, który oferuje 14 miejsc w klasie pierwszej, 76 w klasie biznes i 401 w klasie ekonomicznej.

Rob Gurney, Senior Vice President of Commercial Operations, The Americas, powiedział: “Z ogromną radością zwiększamy naszą obecność w Los Angeles, drugim największym mieście Stanów Zjednoczonych, i cieszymy się, że możemy zaoferować naszym pasażerom większy wybór codziennych lotów, a także podwoić korzyści gospodarcze, które Kalifornia Południowa odnosi dzięki połączeniom Emirates. Chcemy zadbać o jak największy komfort pasażerów na każdym etapie podróży, oferując im naszą wielokrotnie wyróżnianą obsługę i najlepsze produkty wśród przewoźników.
Ponadto pasażerowie udający się z Los Angeles do pobliskich kierunków w USA i Meksyku mogą skorzystać z tras oferowanych przez naszych partnerów, linie Virgin America i Alaska Airlines. Przykładowo, korzystając z połączeń Alaska Airlines, pasażerowie mogą polecieć z lotniska LAX do takich miast jak Eugene, Mammoth Lakes, Monterey, Portland, Santa Rosa czy Guadalajara. Oferta Virgin America obejmuje loty do Las Vegas, Fort Lauderdale, Cancún i wielu innych miejscowości.”

Nowy codzienny rejs Emirates nr EK217 z Dubaju zaplanowano na 15.00 z przylotem do Los Angeles o 20.00. Lot powrotny nr EK218 z Los Angeles zaplanowano na 22.30 z lądowaniem w Dubaju po około 16 godzinach o 1.30. Nowe połączenie uzupełnia obecny rejs nr EK215 realizowany przez Airbusa A380-800, który odlatuje z Dubaju o 8.55 i przylatuje do Los Angeles o 13.55. Lot powrotny nr EK216 z Los Angeles LAX rozpoczyna się o 16.45, a przylot do Dubaju ma miejsce o 19.35 następnego dnia.

1 lipca do kierunków obsługiwanych przez A380 linii Emirates dołączył Wiedeń. Emirates to pierwszy i jedyny przewoźnik realizujący loty A380 do stolicy Austrii. Pierwszy regularny rejs odbył się w piątek 1 lipca. Samolot A380 przyleciał z Dubaju do Wiednia 1 lipca o 12.55 czasu lokalnego, a na lotnisku powitała go tradycyjna kanonada z armatek wodnych. Wiedeń jest 41. kierunkiem w globalnej siatce połączeń Emirates obsługiwanych przez A380.
Obecnie przewoźnik oferuje dwa rejsy dziennie z Wiednia do międzynarodowego portu przesiadkowego w Dubaju. Rotacyjny rejs EK127/EK128 jest realizowany przez Airbusa A380 w konfiguracji trzyklasowej, w którym znajduje się osiem prywatnych kabin w klasie pierwszej, 76 rozkładanych do pozycji leżącej fotele w klasie biznes oraz 429 szerokich siedzeń w klasie ekonomicznej. Drugie codzienne połączenie (EK125/EK126) będzie w dalszym ciągu realizowane przez Boeinga 777-300ER, który może pomieścić 360 pasażerów.
Linie Emirates wykonują loty na trasie Wiedeń-Dubaj od 2004, przewożąc na niej od tamtej pory prawie trzy miliony pasażerów.