Emirates ruszy do Rangunu i Hanoi

archiwum Emirates

Od 3 sierpnia linie lotnicze Emirates uruchamiają codzienne połączenie z Dubaju do Rangunu (RGN) w Mjanmie i Hanoi (HAN) w Wietnamie, realizowane przez Boeinga 777-300ER w konfiguracji trzyklasowej.

Wprowadzane w sierpniu połączenie rozszerzy siatkę przewoźnika w Azji Południowo-Wschodniej do 12 miast w siedmiu krajach (w tym Cebu i Clark na Filipinach, dokąd Emirates zaczną latać 30 marca tego roku).

Wprowadzając codzienne loty do Rangunu i Hanoi linie Emirates, dzięki porozumieniom code-share z regionalnymi partnerami, takimi jak Bangkok Airways i Jetstar, będą teraz obsługiwać największe stolice i atrakcje turystyczne Azji Południowo-Wschodniej, umożliwiając turystom wybierającym się do tych krajów na stworzenie planu podróży obejmującego różne miasta w regionie.

Adnan Kazim, Divisional Senior Vice President Emirates, Strategic Planning, Revenue Optimisation and Aeropolitical Affairs, powiedział: “Otwarcie tego połączenia przez Emirates uatrakcyjni ofertę przewoźnika w Azji Południowo-Wschodniej i zapewni większy wybór podróżującym z Mjanmy i Wietnamu, którzy będą mogli polecieć bez przeszkód do 39 miast w Europie, 16 na Bliskim Wschodzie i kilku miejsc w naszej rozbudowanej siatce połączeń w Afryce i na obu kontynentach amerykańskich.”

Połączenie będzie obsługiwał trzyklasowy Boeing 777-300ER Emirates, który oferuje 8 miejsc w klasie pierwszej, 42 miejsca w klasie biznes i 310 miejsc w klasie ekonomicznej. Ponadto, w luku bagażowym samolot zdoła przewieźć 20 ton cargo. Godziny lotów wyznaczono w taki sposób, aby umożliwić dogodne połączenia do wielu miejscowości w Europie i krajach Zatoki Perskiej z przesiadką w Dubaju.
Codzienne loty Emirates nr EK388 do Rangunu i Hanoi z Dubaju zaplanowano na godzinę 2:50 z lądowaniem w porcie lotniczym Rangun o 11:05. Następnie samolot opuści Rangun o 12:35, przylatując na lotnisko Hanoi Noi Bai International o 14:50. Lot powrotny nr EK389 z Hanoi zaplanowano na 22:50 z lądowaniem w Rangunie o 00:20 następnego dnia. Następnie samolot opuści Rangun o 1:50, przylatując na lotnisko w Dubaju o 5:05.