Emirates rozpoczęły loty do Budapesztu

archiwum Emirates

Emirates,zapowiedzialy uruchomienie codziennego połączenia do Budapesztu. Loty do Węgier rozpoczną się 27 października.

Połączenie Dubaj-Budapeszt obsługiwane będzie przez Airbusa A330-200 z 278 miejscami na pokładzie, w tym 27 w klasie biznes i 251 w klasie ekonomicznej.
Rozpoczęcie lotów Emirates do Budapesztu zbiega się z uruchomieniem w tym mieście Centrum Obsługi Klienta, które planowane jest właśnie w październiku. Biuro Emirates oraz Centrum Obsługi Klienta stworzą łącznie 300 miejsc pracy i będą stanowić wielomilionową inwestycję w lokalną gospodarkę.

Tim Clark, prezes linii Emirates powiedział: “Komunikacja i mobilność są kluczowe dla dzisiejszej globalnej gospodarki, a nasze połączenie do Budapesztu stworzy mieszkańcom Węgier szereg nowych możliwości. Wprowadzenie nowej usługi spowoduje wzrost popytu na podróże, przyczyni się do rozwoju obustronnej wymiany handlowej ze wschodnimi rynkami oraz zwiększy konkurencyjność węgierskiej gospodarki. Oferowanie korzyści naszym klientom jest naszym nadrzędnym celem. Budapeszt będzie trzecim europejskim miastem, które dołączy do naszej siatki w bieżącym roku budżetowym, co obrazuje nasze nieustające inwestycje w tym regionie. Będziemy również nadal zwiększać częstotliwość połączeń oraz oferowanie na wielu z naszych dotychczasowych tras w Europie.”

Zjednoczone Emiraty Arabskie są największym arabskim partnerem handlowym Węgier – wartość rocznej wymiany handlowej pomiędzy oboma krajami plasuje się na poziomie około 1,2 miliarda dolarów.
Codzienny lot EK111 będzie rozpoczynać się w Dubaju o godzinie 8:20, a kończyć się w Budapeszcie o godzinie 11:35. Samolot rejsu powrotnego startować będzie z Budapesztu o godzinie 15:05 i lądować na Międzynarodowym Lotnisku w Dubaju o godzinie 23:30.
Emirates zatrudniają obecnie 140 obywateli Węgier w różnych obszarach w całej firmie, w tym 114 członków personelu pokładowego oraz ośmiu pilotów.