Emirates – rejsy A380 do Pragi i Tajpej

archiwum Emirates

Linie Emirates rozszerzyły swoją siatkę połączeń obsługiwanych przez flagowy samolot A380 o Tajpej i Pragę, tym samym zostając pierwszą i jedyną linią wykonującą loty Airbusem A380 do tych miast.

Samolot A380 lecący z Dubaju wylądował w Tajpej 1 maja o 16:50 czasu lokalnego, a drugi A380 przyleciał do Pragi tego samego dnia o 13:25 czasu lokalnego.
Ze względu na coraz większą popularność samolotu A380 wśród pasażerów, a także na wzrastające zapotrzebowanie na loty Emirates na obu trasach, przewoźnik postanowił wprowadzić na nich po jednym spośród 77 samolotów A380 znajdujących się w jego flocie.
Otwarcie połączenia do Tajpej miało miejsce 10 lutego 2014 roku, wówczas loty były realizowane codziennie przez Boeinga 777. Od tamtej pory linie Emirates przewiozły między Tajpej a Dubajem niemal 450 000 pasażerów. Codzienne połączenie na trasie Praga-Dubaj obsługiwane przez A330 zostało z kolei uruchomione 1 lipca 2010 roku – od tamtego czasu między tymi dwoma miastami linie Emirates przewiozły ponad 1,1 miliona osób.

Thierry Antinori, wiceprezes i dyrektor handlowy Emirates, powiedział: “Tajwan to dla Emirates bardzo ważny rynek. Od rozpoczęcia lotów w 2014 roku zaobserowaliśmy znaczący i stały wzrost zapotrzebowania na trasie. Dążymy do rozwoju działalności na tym rynku poprzez ciągłe inwestycje i jesteśmy przekonani, że wprowadzenie samolotu A380 na trasie stworzy nowe szanse na rozwój kontaktów biznesowych i turystycznych między Tajwanem a innymi krajami. Ponadto z radością rozszerzamy naszą listę ponad 40 kierunków obsługiwanych przez A380 o Pragę i przedstawiamy klientom z Czech nasz innowacyjny, najlepszy w swojej klasie produkt pokładowy oraz nasze słynne usługi. Teraz Czesi mają jeszcze więcej możliwości dogodnego podróżowania do ponad 150 kierunków z siatki Emirates na całym świecie z jedną przesiadką w Dubaju.
Dziękujemy za pomoc, której udzielają nam nasi partnerzy, porty lotnicze i władze lokalne na Tajwanie i w Pradze, dzięki czemu mogliśmy wprowadzić A380 na tych rynkach. Samoloty o większej zdolności przewozowej wspierają turystykę i handel, a także pozwalają na zaspokojenie znaczącego, stale rosnącego popytu ze strony podróżujących w celach służbowych i turystycznych na obydwu trasach. Linie Emirates angażują się na rynku tajwańskim i czeskim, i z radością przedstawiają swój kultowy samolot A380 pasażerom udającym się do Tajpej lub Pragi i z powrotem. Cieszymy się na wieloletnią współpracę z obydwoma miastami.”

Trasę Dubaj-Praga-Dubaj obsługuje samolot A380 rejsu nr EK139 i EK140, w którym znajduje się 519 miejsc w trzech klasach – 429 szerokich siedzeń w klasie ekonomicznej na pokładzie głównym, 76 rozkładanych do pozycji leżącej siedzeń w klasie biznes oraz 14 luksusowych kabin prywatnych w klasie pierwszej na pokładzie górnym.
Loty nr EK366 i EK367 będą obsługiwane przez samolot A380 w nowej konfiguracji dwuklasowej, który oferuje łącznie 615 miejsc: 58 w klasie biznes i 557 w klasie ekonomicznej.