Emirates – prawie 58 mln pasażerów w 2019 roku
W 2019 roku linie Emirates obsłużyły prawie 58 mln pasażerów. Samoloty przewoźnika wykonały 186 tysięcy lotów, średnio 3 500 tygodniowo, pokonując łącznie ponad 885 mln km – równowartość ponad 2 300 podróży na Księżyc i z powrotem. Ponadto Emirates wydały blisko 63 mln posiłków na trasach z Dubaju i tylko w tym jednym mieście przyjął ponad 35 mln sztuk bagażu.
W 2019 roku linie wzbogaciły swoją międzynarodową siatkę 159 kierunków o trzy nowe połączenia pasażerskie: Dubaj-Bangkok przez Phnom Penh, ułatwiające podróż między Kambodżą a Tajlandią, bezpośrednie połączenie do Porto, drugiego kierunku przewoźnika w Portugalii, a także najnowsze połączenie do Meksyku przez Barcelonę.
Ponadto przewoźnik zwiększył częstotliwość i oferowanie na 12 trasach.
Na koniec roku 2019 przewoźnik współpracował z 26 partnerami codeshare i 156 partnerami interline w 200 krajach, rozszerzając swoją siatkę połączeń o ponad 1 800 unikalnych kierunków.
Wśród nowych partnerów znalazły się m.in. China Southern Airlines, Africa World Airlines, LATAM Airlines, SpiceJet oraz Interjet.
Od dwóch lat trwa owocna współpraca linii Emirates i flydubai, które od 2017 roku w ramach wspólnej siatki połączeń przez Dubaj przewiozły ponad 6 mln pasażerów. Pasażerowie Emirates korzystają z wygodnej podróży do 94 kierunków w siatce połączeń flydubai, a pasażerowie flydubai mogą podróżować do 143 kierunków w ofercie Emirates.
Linie Emirates rozszerzyły swoją siatkę połączeń obsługiwanych przez flagowy samolot przewoźnika A380, uruchamiając regularne loty do Rijadu, Kairu i Maskatu. W okresie letnim przewoźnik realizował również sezonowe połączenia A380 do Bostonu i Ammanu, oferując możliwość podróży swoim flagowym samolotem większej liczbie pasażerów.
Tim Clark, prezes linii Emirates, powiedział: „Ubiegły rok minął pod znakiem korygowania planów dotyczących naszej floty i siatki połączeń, kiedy stało się jasne, że Airbus zakończy produkcję A380. Elastyczność Emirates i odpowiednie zarządzanie – podczas remontu południowego pasa startowego na lotnisku w Dubaju, a także w odpowiedzi na ubiegłoroczne zawirowania polityczne i społeczno-gospodarcze – dowiodły naszej sprawności i przyniosły rezultaty. Ponadto w dalszym ciągu realizowaliśmy naszą obietnicę „fly better”, ulepszając ofertę produktów i usług na każdym etapie podróży.
W 2020 roku będziemy nadal rozszerzać wybór połączeń i zwiększać atrakcyjność naszej oferty we współpracy z naszymi partnerami. Z niecierpliwością czekamy też na wystawę Expo2020 w Dubaju, podczas której w Pawilonie Emirates zaprezentujemy przyszłość lotnictwa przed gośćmi z całego świata.”
Inwestycje na przyszłość
Podczas wystawy Dubai Airshow 2019 linie Emirates złożyły zamówienie na 50 samolotów A350-900 XWB i potwierdziły umowę zakupu 30 samolotów Boeing 787-9. Zgodnie z wieloletnią strategią utrzymywania nowoczesnych i wydajnych samolotów szerokokadłubowych ostatnia, warta 24,8 mld dolarów inwestycja przewoźnika w przyszłą flotę zwiększy jego elastyczność w zakresie oferowania i zasięgu, umożliwiając mu dalszy rozwój oferty połączeń po 2020 roku.
Inicjatywy dla pasażerów
W kwietniu 2019 roku przewoźnik zakończył warty 150 mln dolarów program przebudowy 10 samolotów Boeing 777-200LR do wersji dwuklasowej, w której znajdują się szersze fotele w układzie 2-2-2- oraz zupełnie odnowiona kabina klasy ekonomicznej.
Pasażerowie Emirates w dalszym ciągu mają ogromny wybór w systemie rozrywki pokładowej ice obejmującym już ponad 4 500 kanałów, który w 2019 roku został nagrodzony 15. raz z rzędu w plebiscycie Skytrax World Airline Awards oraz 3. raz z rzędu w plebiscycie APEX Passenger Choice.
W tym roku linie Emirates ulepszyły ofertę rozrywki pokładowej, dodając możliwość synchronizacji playlist. Teraz pasażerowie mogą przeglądać bogatą ofertę rozrywki pokładowej, tworzyć własne playlisty przed lotem i synchronizować je z systemem ice po wejściu na pokład, korzystając z aplikacji Emirates. Od czasu wprowadzenia funkcji powstało już ponad 180 000 niepowtarzalnych playlist, a przewoźnik rozszerza ją stopniowo na całą flotę.
Linie Emirates przeznaczają ponad 20 mln dolarów rocznie na obsługę systemów łączności pokładowej, aby sprostać oczekiwaniom nowoczesnych podróżników.
W 2019 roku z pokładową siecią bezprzewodową łączono się ponad 13 mln razy – pasażerowie coraz częściej liczą na możliwości skontaktowania się z rodziną i przyjaciółmi w trakcie lotu.
Linie Emirates otworzyły pierwszy terminal odpraw poza lotniskiem, który umożliwi wygodną przesiadkę pasażerom statków rejsowych w Dubaju. Stanowiska odprawy Emirates znajdujące się w porcie morskim w Dubaju (Port Rashid) pozwalają pasażerom opuszczającym pokład statku odprawić się i pozwiedzać miasto bez żadnych przeszkód przed wyruszeniem w dalszą podróż liniami Emirates.
Linie Emirates wprowadziły systemy biometryczne i rozpoznawania twarzy przy bramkach na lotnisku w Dubaju dla pasażerów lecących do jednego z 12 kierunków w USA, ograniczając czas potrzebny na kontrolę tożsamości do maksymalnie dwóch sekund. W nadchodzącym roku przewoźnik planuje wprowadzenie kolejnych rozwiązań biometrycznych we współpracy z partnerami na lotnisku w Dubaju.
Aplikacja Emirates została jedną z najpopularniejszych aplikacji linii lotniczych – ma już blisko 2 mln aktywnych użytkowników i jest dostępna w 19 językach, m.in. arabskim, umożliwiając użytkownikom wyszukiwanie i rezerwację lotów oraz zarządzanie nimi. Oprócz tego niedawno przewoźnik dodał do swojej aplikacji nową funkcję „Airport Maps”, która ułatwia pasażerom poruszanie się po lotnisku w Dubaju, prowadząc przez stanowiska odprawy, poczekalnie Emirates, sklepy, restauracje i bankomaty.
W 2019 roku liczba członków Emirates Skywards, nagradzanego programu lojalnościowego linii Emirates i flydubai, osiągnęła rekordowy poziom – 25 milionów.
W ciągu roku w programie lojalnościowym pojawiły się nowe produkty i usługi, m.in. Skywards Exclusives – wyjątkowa oferta starannie dobrana spośród wydarzeń sponsorowanych przez Emirates. Skywards Everyday pozwala członkom gromadzić punkty Skywards Miles w dowolnej chwili w ich ulubionych punktach handlowo-usługowych, rozrywkowych i gastronomicznych na terytorium ZEA. Do programu Emirates Skywards dołączyli także nowi partnerzy, m.in. linie lotnicze takie jak Copa Airlines i Bangkok Airways, hotele, sklepy i banki.
POWIĄZANE WPISY
20 marca 2023
Samoloty linii Emirates w nowych barwach
Charakterystyczne malowanie międzynarodowej linii lotniczej Emirates zostało odświeżone.…
0 Komentarzy2 Minuty
20 marca 2023
Lotnisko we Wrocławiu: w lutym obsłużyliśmy ponad 195 tys. pasażerów
Ponad 1800 operacji lotniczych i ponad 195 tys. podróżnych obsłużyło w lutym wrocławskie…
0 Komentarzy3 Minuty
13 marca 2023
Katowice Airport: w lutym wynik o 78 proc. lepszy niż w 2022
W lutym 2023 roku z pyrzowickiej siatki połączeń regularnych i czarterowych skorzystało…
0 Komentarzy2 Minuty
12 marca 2023
Zielona Góra-Babimost: ponad 3 tys. pasażerów w lutym. To dużo lepszy wynik niż przed pandemią
Port Lotniczy Zielona Góra-Babimost wypracował w lutym 2023 bardzo dobre wyniki…
0 Komentarzy1 Minuty
10 marca 2023
LOT połączy Kraków ze Stambułem
Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły połączenie na trasie Kraków – Stambuł – Kraków.…
0 Komentarzy2 Minuty
9 marca 2023
Wizz Air wspiera pilotki w nowym programie „She can fly”
Wizz Air ogłosił wczoraj (8 marca) uruchomienie programu She can fly dla kobiet, które…
0 Komentarzy2 Minuty
9 marca 2023
Międzynarodowy dzień kobiet w Emirates
Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, działania Emirates, zainspirowane tegorocznym…
0 Komentarzy1 Minuty
8 marca 2023
Emirates rekrutuje personel pokładowy w Polsce
Linie Emirates poszukują kandydatów do swojego międzynarodowego zespołu personelu…
0 Komentarzy1 Minuty
6 marca 2023
LOT: przewieźliśmy 8 mln pasażerów i prognozujemy 100 mln zł zysku za 2022
Zarząd Polskich Linii Lotniczych LOT prognozuje, że w 2022 r. spółka wypracowała ponad…
0 Komentarzy3 Minuty