Emirates połaczą Dubaj z Auckland w Nową Zelandii

archiwum Emirates

Linie Emirates zapowiedziały otwarcie pierwszego połączenia bezpośredniego z Dubaju do Auckland 1 marca tego roku. Nowe połączenie uzupełni dotychczasowe loty Emirates na tej trasie, co oznacza, że przewoźnik każdego dnia będzie obsługiwać pięć połączeń do Nowej Zelandii – trzy do Auckland przez Australię obsługiwane przez dwupokładowy samolot Airbus A380, jedno do Christchurch obsługiwane przez Boeinga 777-300ER i nowe bezpośrednie połączenie do Auckland obsługiwane przez Boeinga 777-200LR.
Przewiduje się, że lot z Dubaju potrwa niecałe 16 godzin, a z powrotem – 17 godzin i 15 minut, czyli niemal o trzy godziny krócej w każdą stronę niż obecnie.

Ahmed bin Saeed al Maktoum, prezes zarządu Grupy Emirates, powiedział: “Podróż z jedną przesiadką na trasie długodystansowej do Nowej Zelandii będzie szybsza i wygodniejsza. Nowe połączenie to ogromna korzyść dla wielu biznesmenów, turystów, Nowozelandczyków mieszkających za granicą i innych podróżnych z Europy, części Afryki i Bliskiego Wschodu. Przede wszystkim turyści będą mieli teraz większy wybór – jeden z trzech codziennych lotów do Auckland z międzylądowaniem w Australii na pokładzie A380, bezpośrednie połączenie do Auckland albo podróż do Christchurch na Wyspie Południowej. Obecnie Nową Zelandię odwiedza każdego roku ok. trzech milionów turystów. Chcemy nie tylko zapewnić obsługę ruchu turystycznego na dzisiejszym poziomie, ale przyczynić się do jego wzrostu powyżej obecnych oczekiwań.”

Po uruchomieniu lotów bezpośrednich do Auckland Emirates będą mogły zapewnić 2 tysiące miejsc dziennie w każdą stronę na wszystkich trasach do Nowej Zelandii i z powrotem.
Rejs nr EK 448 z Dubaju zaplanowano na 10:05 z lądowaniem w Auckland następnego dnia o 11:00 (czasu lokalnego letniego). Nowy lot umożliwi szybkie przesiadki w Dubaju z 24 europejskich miast w siatce połączeń Emirates. Po dotarciu do Auckland pasażerowie będą mogli wyruszyć w dalszą podróż do wielu miejscowości w Nowej Zelandii dzięki porozumieniu code-share z liniami Jetstar.
Codzienne loty bezpośrednie nr EK 449 z Auckland zaplanowano na 21:30 (czasu lokalnego letniego) z lądowaniem w Dubaju następnego dnia o 5:45 rano (czasu lokalnego). Stamtąd linie Emirates oferują połączenia przesiadkowe do 38 kierunków w Europie, a także innych miast w Indiach, Afryce i na Bliskim Wschodzie.