Emirates podsumowały ubiegły rok

archiwum Emirates

Samoloty Airbus A380 w barwach przewoźnika w ubiegłym roku poszerzyły sieć połączeń o dziesięć kolejnych miast.

Linie Emirates powitały ubiegły rok działalności lotem do Zurychu. W lutym zaś – do Barcelony; w marcu dwupokładowy Airbus poleciał do portu Londyn-Gatwick, a w połowie lipca – do Kuwejtu, Tydzień później linie Emirates uruchomiły loty A380 do Mumbaju, zaś we wrześniu linie otworzyły pierwsze połączenie A380 do Frankfurtu nad Menem W październiku Airbus w barwach Emirates zawitał do kolejnego portu lotniczego – Dallas. W grudniu linie Emirates dokonały historycznego otwarcia trzech nowych połączeń A380 w zaledwie trzy dni – 1 grudnia do Mediolanu i San Francisco, a 3 grudnia do Houston.

Thierry Antinori, wiceprezes i dyrektor handlowy linii Emirates powiedział: „Rok 2014 był rekordowy, jeśli chodzi o naszą sieć A380. Poszerzenie jej o dziesięć nowych miast dało naszym pasażerom większy wybór połączeń do ich ulubionych miejsc na świecie i możliwość lotu tym niezwykłym samolotem. Innowacje, które wprowadzamy na pokładzie wszystkich trzech klas, wprawiają naszych pasażerów w zachwyt za każdym razem. Mamy nadzieję, że wraz z rozwojem naszej floty i sieci połączeń A380 coraz więcej podróżnych będzie mogło skorzystać z naszych usług o niespotykanej nigdzie indziej jakości.”

W 2014 r. linie Emirates pozyskały 13 Airbusów A380, w tym ich pięćdziesiątą już maszynę. Przewoźnik dysponuje obecnie największą na świecie flotą 57 A380 i spodziewa się odebrania 15 kolejnych samolotów w 2015 roku. W sumie linie zamówiły 83 maszyny A380. Airbusy A380 linii Emirates latają od 34 miast na całym świecie, a w maju 2015 r. do sieci połączeń dołączy Perth.