Emirates podpisały umowę z GOL

archiwum Emirates

Linie lotnicze Emirates i GOL Linhas Aéreas Inteligentes S.A. („GOL”) poinformowały o podpisaniu nowego porozumienia code-share i nawiązaniu współpracy w ramach programów lojalnościowych przewoźników.

Umowa została zgłoszona do zatwierdzenia przez ANAC – Federalną Agencję Lotnictwa Cywilnego Brazylii (Agência Nacional de Aviação Civil). Pierwsze loty zostaną autoryzowane w najbliższych dniach, a porozumienie ma wejść w życie już na przełomie października i listopada.
Współpraca przewoźników dzięki wspólnej rezerwacji miejsc ułatwi klientom zakup biletów na loty przesiadkowe obu linii. Uprości także procedurę sprzedaży biletów, odprawy, wejścia na pokład i kontroli bagażu w trakcie podróży. Pasażerowie podróżujący liniami GOL z szeregu miejscowości w Brazylii, m.in. Porto Alegre, Salvador, Belo Horizonte, Kurytyby i Brasilii, będą mogli przesiąść się w Sao Paulo lub Rio de Janeiro na samolot Emirates do jednego z licznych kierunków w globalnej siatce przewoźnika.

Hubert Frach, Divisional Senior Vice President Emirates, Commercial Operations, West., powiedział: “Cieszymy się z rozszerzenia naszej współpracy z GOL i jesteśmy przekonani, że nowe porozumienie zwiększy możliwości podróży i umożliwi integrację naszych programów lojalnościowych, na początku w Brazylii, a później także w całej Ameryce Południowej i regionie Karaibów. Bogata oferta połączeń GOL w Ameryce Łacińskiej obejmująca około 800 lotów dziennie stanowi doskonałe uzupełnienie 14 lotów Emirates tygodniowo do Brazylii w ramach naszej globalnej siatki połączeń.”

Ciro Camargo dyrektor ds. sojuszy GOL, dodał: “Zaangażowaliśmy się we współpracę, która przynosi coraz większe korzyści naszym pasażerom. To właśnie zapewni rozszerzenie porozumienia z Emirates, które ponadto zwiększy naszą obecność na rynkach zagranicznych.”

Wymiana mil na bilety
W ramach nowego porozumienia code-share, członkowie programów lojalnościowych Emirates Skywards i GOL Smiles będą mogli gromadzić i wymieniać mile na trasach obsługiwanych przez obu przewoźników. W programie Emirates Skywards uczestniczy ponad 16 milionów osób, a w programie GOL Smiles – ponad 11 milionów. Tym samym z nowego porozumienia skorzysta blisko 30 milionów podróżujących na całym świecie. Liczbę zgromadzonych mil oblicza się na podstawie przebytej trasy. Ponadto przyznawane są dodatkowe punkty w zależności od klasy rezerwacyjnej.

Leonel Andrade, prezes Smiles, podkreślił: “Współpraca z Emirates, największymi międzynarodowymi liniami lotniczymi na świecie, pozwoli zwiększyć nasze oferowanie m.in. na trasach do Azji i zapewni programowi Smiles wyjątkową przewagę konkurencyjną w Brazylii. Rozszerzenie współpracy jeszcze bardziej wzmacnia naszą pozycję jednego z najlepszych programów lojalnościowych dla pasażerów.”
Podróżując liniami GOL w klasie Premium Economy, posiadacze karty członkowskiej Emirates Skywards otrzymają premię w postaci 125 lub 150 procent faktycznie przebytych mil, w zależności od ceny biletu. Członkowie programu Smiles podróżujący z Emirates otrzymają premię 150 procent w klasie First Flex Plus i First Flex oraz 125 procent w klasie Business Flex i Business Saver.”