Emirates – pięć lotów dziennie do Nowej Zelandii

archiwum Emirates

Linie Emirates otworzyły pierwsze bezpośrednie połączenie z Dubaju do Auckland.

Aby uczcić to wydarzenie, Emirates zainaugurowały połączenie dwupokładowym samolotem Airbus A380. W przyszłości regularne loty na trasie będzie wykonywał Boeing 777-200LR.

Gary Chapman, prezes Group Services & dnata w Grupie Emirates, poweidział: “To ważna wiadomość dla naszych klientów, linii Emirates i Nowej Zelandii. Spodziewamy się dużego zapotrzebowania na tej trasie, które przyczyni się do dalszego zwiększenia ruchu turystycznego do Nowej Zelandii, obecnie przekraczającego poziom trzech milionów turystów rocznie. Przewidujemy, że połączenie będzie cieszyć się popularnością także wśród Nowozelandczyków szukających szybszego sposobu na dotarcie do Europy i na Bliski Wschód.”

Przewiduje się, że lot z Dubaju potrwa niecałe 16 godzin, a z powrotem – 17 godzin i 15 minut, czyli niemal o trzy godziny krócej w każdą stronę niż dotychczas.
Oprócz Gary’ego Chapmana w pierwszy lot na trasie z Dubaju wyruszyli ambasador Nowej Zelandii w ZEA Jeremy Clarke-Watson oraz prezes drużyny żeglarskiej Emirates Team New Zealand Grant Dalton, powracający z regat Pre-America’s Cup organizowanych w Omanie.
Kapitanem A380 był tego dnia Nowozelandczyk Andrew Duncan Mcfarlane, a kilku jego rodaków znalazło się wśród personelu pokładowego. Emirates zatrudniają niemal 400 Nowozelandczyków, w tym 140 członków personelu pokładowego i 95 pilotów.
Po uruchomieniu lotów bezpośrednich do Auckland, Emirates będą mogły zapewnić ponad 2 tysiące miejsc dziennie w każdą stronę na wszystkich trasach do Nowej Zelandii i z powrotem..