Emirates otwierają pierwszy pozalotniskowy terminal odpraw w Dubaju dla pasażerów statków wycieczkowych

archiwum Emirates

Linie Emirates otworzyły pierwszy terminal odpraw poza lotniskiem, który zapewni wygodną przesiadkę pasażerom statków rejsowych. Stanowiska odprawy Emirates znajdujące się w porcie morskim w Dubaju (Port Rashid) umożliwią pasażerom opuszczającym pokład statku odprawić się przed lotem Emirates w tym samym miejscu.

Dzięki możliwości dokonania bezpłatnej odprawy przed lotem w porcie, do którego zawinął statek, pasażerowie mogą wygodnie zwiedzić Dubaj bez bagażu, po czym udać się bezpośrednio na swój lot na lotnisko.

W terminalu Emirates w Port Rashid znajdzie się osiem stanowisk, przy których pracownicy przewoźnika będą przyjmować bagaże pasażerów i wydawać im karty pokładowe do 4 godzin przed odlotem.

Punkt będzie czynny w sezonie żeglugowym od października do kwietnia. Szacuje się, że w ciągu najbliższych sześciu miesięcy Port Rashid przyjmie 198 statków rejsowych, a około 280 tys. pasażerów przesiądzie się stamtąd do samolotu Emirates.

Terminal uzupełni wprowadzoną w zeszłym roku usługę Home Check-in, która za opłatą pozwala pasażerom Emirates odprawić się przed lotem z dowolnego miejsca na terenie Dubaju. Oprócz tego linie Emirates oferują klientom usługę konsjerża, który zaopiekuje się ich bagażami na lotnisku.

Pasażerowie Emirates przylatujący do Dubaju, którzy chcieliby zwiedzić miasto, mogą skorzystać z przechowalni bagażu. Linie Emirates oferują także usługę Home Delivery, w ramach której bagaże są odbierane, kierowane do kontroli celnej, a następnie dostarczane pasażerom, zapewniając większy komfort podróży.