Emirates – mapy lotnisk w aplikacji

archiwum Emirates

Linie Emirates wprowadziły w swojej aplikacji nową funkcję „Airport Maps”, która ułatwi pasażerom poruszanie się po lotnisku. Funkcja wykrywa lokalizację użytkownika (przez Bluetooth i Wi-Fi) i wyznacza trasę przez poszczególne punkty lotniska – stanowiska odprawy, poczekalnie Emirates, sklepy, restauracje czy bankomaty.

Z dostępnej w 19 językach aplikacji Emirates każdego miesiąca korzysta obecnie 1,5 mln użytkowników, którzy z jej pomocą mogą wyszukiwać i rezerwować loty oraz zarządzać rezerwacją i kontem Emirates Skywards.

Nowa funkcja obejmuje mapę portu macierzystego Emirates – terminalu 3 na lotnisku w Dubaju (Dubai International) – a także największych lotnisk w siatce połączeń Emirates: Londyn-Heathrow, Londyn-Gatwick i Hongkong.

Każdego roku przez lotnisko w Dubaju przechodzi 90 mln pasażerów. Technologia nawigacyjna została wprowadzona, aby zapewnić wygodę i obsługę na najwyższym poziomie w każdym punkcie styczności klienta z liniami Emirates.
W ostatnim roku aplikacja została wzbogacona o nową funkcję pozwalającą użytkownikom tworzyć własne playlisty z filmami i muzyką przed lotem i synchronizować je z systemem rozrywki pokładowej po wejściu do samolotu dla jak największego komfortu podróży.