Emirates i flydubai – trzeci rok strategicznej współpracy

archiwum Emirates

Już ponad 5,27 mln pasażerów skorzystało z dogodnej siatki połączeń Emirates i flydubai odkąd przewoźnicy z Dubaju nawiązali współpracę w październiku 2017 r. Ponadto w ciągu ostatniego roku 800 tys. członków programu Emirates Skywards zdobyło ponad 1,5 mld punktów Skywards Miles w ramach porozumienia codeshare Emirates i flydubai.

Szejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, prezes zarządu Grupy Emirates i prezes flydubai, powiedział: „Strategiczna współpraca między liniami Emirates i flydubai okazała się sukcesem, przynosząc korzyści podróżującym, obu przewoźnikom i Dubajowi. W przyszłości obie linie zamierzają rozwijać współpracę, aby zapewnić jeszcze lepszą obsługę klienta, a pasażerom i wszystkim zainteresowanym – jeszcze wyższą jakość.”

Obecnie pasażerowie Emirates mogą wygodnie dotrzeć do 94 kierunków w siatce połączeń flydubai przez lotnisko w Dubaju, a pasażerowie flydubai mogą podróżować do 143 kierunków w ofercie Emirates. Największą popularnością wśród pasażerów Emirates cieszą się kierunki z oferty flydubai jak Belgrad, Bukareszt, Katania, Katmandu, Kijów, Kilimandżaro, Kraków, Salala, Tbilisi i Zanzibar.

Obecnie pasażerowie Emirates mogą wygodnie dotrzeć do 94 kierunków w siatce połączeń flydubai przez lotnisko w Dubaju, a pasażerowie flydubai mogą podróżować z Emirates do 143 kierunków. W ofercie flydubai największą popularnością wśród pasażerów Emirates cieszą się kierunki, takie jak Belgrad, Bukareszt, Katania, Katmandu, Kijów, Kilimandżaro, Kraków, Salala, Tbilisi i Zanzibar.

Strategiczna współpraca Emirates i flydubai wybiega poza porozumienie codeshare na wybranych rynkach i obejmuje także inicjatywy związane z działalnością komercyjną, takie jak koordynacja rozkładów lotów zapewniająca klientom bardziej konkurencyjne ceny, planowanie siatki połączeń i zapewnienie odpowiedniej obsługi lotniskowej. Usprawni to ruch pasażerów w ramach sieci obu linii, a także ulepszy połączenie programów lojalnościowych zwiększając możliwości zbierania i wymiany mil lotniczych.

Lepsze połączenia w Dubaju

27 października tego roku loty do kolejnych siedmiu kierunków zostały przeniesione z dotychczasowej bazy operacyjnej w terminalu 2 do terminalu 3 na lotnisku w Dubaju (DXB), co zapewni podróżującym wygodniejszą i sprawniejszą przesiadkę między lotami Emirates i flydubai. W rezultacie minimalny czas na przesiadkę w Dubaju zostanie skrócony do 90 minut.

Loty z Dubaju do Ałmaty, Basry, Dar es Salaam, Kilimandżaro, Nur-Sułtanu, Sofii i Zanzibaru są teraz realizowane z terminalu 3, w związku z czym liczba kierunków flydubai obsługiwanych z tego terminalu wzrosła do 22.

Więcej korzyści we wspólnym programie lojalnościowym

Emirates Skywards został wspólnym programem lojalnościowym klientów Emirates i flydubai w sierpniu 2018 r., oferując jego członkom większą wygodę i prostotę dzięki zastosowaniu wspólnej waluty rozliczeniowej i przelicznika punktów.
Członkowie programu nadal najchętniej wymieniają mile na bilety lotnicze – tylko w zeszłym roku wymienili na loty flydubai około 500 mln mil, a największą popularnością cieszyły się takie kierunki jak Dubaj, Bejrut, Karaczi, Aleksandria, Tbilisi, Sabiha Gökçen, Bukareszt i Baku.
Ponadto grono przeszło 25 mln członków Emirates Skywards staje się coraz aktywniejsze, w miarę jak w programie przybywa partnerów i zwiększają się możliwości gromadzenia i wymiany mil oraz jeszcze szybszego awansu do kolejnego poziomu członkowskiego, a także dostępu do takich korzyści jak wstęp do poczekalni lotniskowych czy przyspieszona kontrola paszportowa i odprawa.