Emirates – Fort Lauderdale na Florydzie kierunkiem nr 11 w USA

archiwum Emirates

Linie Emirates rozpoczęły loty do 11. miejsca na terytorium Stanów Zjednoczonych, otwierając codzienne bezpośrednie połączenie pasażerskie z Dubaju do Fort Lauderdale-Hollywood International.

W inauguracyjnym locie wzięła udział delegacja VIP-ów i grupa zagranicznych dziennikarzy, a także pasażerowie z Ameryki Północnej, Dalekiego i Bliskiego Wschodu, Azji i Afryki.
Fort Lauderdale to drugi kierunek obsługiwany przez Emirates na Florydzie. Ponad rok wcześniej przewoźnik otworzył połączenie do Orlando. Loty realizowane przez Boeinga 777 z silnikiem General Electric odbywają się w ramach pierwszego regularnego połączenia z Bliskiego Wschodu do Fort Lauderdale-Hollywood International na Florydzie Południowej, gdzie znajdują się m.in. Fort Lauderdale, Miami i West Palm Beach.

Hubert Frach, Divisional Senior Vice President Emirates, Commercial Operations, West, powiedział: “Nasze nowe codzienne połączenie do Fort Lauderdale znacząco ułatwi kontakty handlowo-kulturalne Florydy Południowej. Linie Emirates z dumą łączą ludzi na całym świecie, a dzisiejszy inauguracyjny lot pokazuje zasięg naszej siatki połączeń i możliwości rozwoju turystyki i handlu dzięki naszemu codziennemu połączeniu.”

Samolot rejsu nr EK213 startuje z lotniska Dubai International o godzinie 3:30 czasu lokalnego, lądując w Fort Lauderdale-Hollywood International (FLL) o 10:55. Rejs powrotny nr EK214 zaplanowano na godzinę 20:20 z lądowaniem w Dubaju o 19:40 następnego dnia, po 14 godzinach i 20 minutach lotu. Loty będą obsługiwane przez wyprodukowanego na terenie USA Boeinga 777-200LR z silnikiem General Electric, na pokładzie którego znajdzie się 8 kabin w klasie pierwszej, 42 rozkładane do pozycji leżącej siedzenia w klasie biznes i 216 miejsc w klasie ekonomicznej.