Emirates – Fort Lauderdale na Florydzie kierunkiem nr 11 w USA

Linie Emirates rozpoczęły loty do 11. miejsca na terytorium Stanów Zjednoczonych, otwierając codzienne bezpośrednie połączenie pasażerskie z Dubaju do Fort Lauderdale-Hollywood International.
W inauguracyjnym locie wzięła udział delegacja VIP-ów i grupa zagranicznych dziennikarzy, a także pasażerowie z Ameryki Północnej, Dalekiego i Bliskiego Wschodu, Azji i Afryki.
Fort Lauderdale to drugi kierunek obsługiwany przez Emirates na Florydzie. Ponad rok wcześniej przewoźnik otworzył połączenie do Orlando. Loty realizowane przez Boeinga 777 z silnikiem General Electric odbywają się w ramach pierwszego regularnego połączenia z Bliskiego Wschodu do Fort Lauderdale-Hollywood International na Florydzie Południowej, gdzie znajdują się m.in. Fort Lauderdale, Miami i West Palm Beach.
Hubert Frach, Divisional Senior Vice President Emirates, Commercial Operations, West, powiedział: “Nasze nowe codzienne połączenie do Fort Lauderdale znacząco ułatwi kontakty handlowo-kulturalne Florydy Południowej. Linie Emirates z dumą łączą ludzi na całym świecie, a dzisiejszy inauguracyjny lot pokazuje zasięg naszej siatki połączeń i możliwości rozwoju turystyki i handlu dzięki naszemu codziennemu połączeniu.”
Samolot rejsu nr EK213 startuje z lotniska Dubai International o godzinie 3:30 czasu lokalnego, lądując w Fort Lauderdale-Hollywood International (FLL) o 10:55. Rejs powrotny nr EK214 zaplanowano na godzinę 20:20 z lądowaniem w Dubaju o 19:40 następnego dnia, po 14 godzinach i 20 minutach lotu. Loty będą obsługiwane przez wyprodukowanego na terenie USA Boeinga 777-200LR z silnikiem General Electric, na pokładzie którego znajdzie się 8 kabin w klasie pierwszej, 42 rozkładane do pozycji leżącej siedzenia w klasie biznes i 216 miejsc w klasie ekonomicznej.
POWIĄZANE WPISY
15 czerwca 2026
Aviareps partnerem Jazeera Airways w Europie. Współpraca obejmuje sześć krajów
Jazeera Airways rozszerza obecność w Europie, powierzając Aviareps zarządzanie sprzedażą…
0 Komentarzy2 Minuty
15 czerwca 2026
Blisko 5 tys. km nowych linii kolejowych. Rząd przedstawił plan infrastruktury na dekady
Budowa 4,7 tys. km nowych linii, dostęp do kolei w 27 miastach i skrócenie czasu podróży…
0 Komentarzy5 Minuty
15 czerwca 2026
Lotnisko Chopina z kolejnym rekordem. Ponad 2,2 mln pasażerów w maju
Lotnisko Chopina obsłużyło w maju ponad 2,2 mln pasażerów, notując kolejny rekordowy…
0 Komentarzy5 Minuty
12 czerwca 2026
Mniej pasażerów w Jasionce. Powodem są zmiany w siatce i wojna na Bliskim Wschodzie
Jasionka notuje w tym roku niższy ruch pasażerski. Od stycznia z usług lotniska…
0 Komentarzy3 Minuty
11 czerwca 2026
Nowy projekt Corendon Airlines. Przewoźnik zachęca do ćwiczeń w trakcie lotu
Corendon Airlines zachęca pasażerów do większej aktywności podczas podróży samolotem.…
0 Komentarzy1 Minuty
11 czerwca 2026
Natalia Bukowiecka ponownie ambasadorką No Limits by Itaka
No Limits by Itaka kontynuuje współpracę z Natalią Bukowiecką, jedną z czołowych polskich…
0 Komentarzy2 Minuty
10 czerwca 2026
Katowice Airport z kolejnym rekordem: ponad 716 tys. pasażerów w maju
Ponad 716 tys. pasażerów skorzystało w maju z Katowice Airport w Pyrzowicach. To…
0 Komentarzy3 Minuty
10 czerwca 2026
Ponad 350 liderów branży cargo spotkało się w Warszawie na TIACA 2026
Ponad 350 liderów światowej branży cargo spotkało się w Warszawie podczas TIACA Global…
0 Komentarzy4 Minuty
9 czerwca 2026
Nowe przepisy ułatwią podróż koleją. Jeden bilet na całą trasę w Europie
Planowanie podróży koleją po Europie ma być znacznie łatwiejsze. Nowe przepisy…
0 Komentarzy5 Minuty










