Emirates – ekspansja w Chinach

archiwum Emirates

Linie Emirates zapowiedziały rozszerzenie swojej siatki połączeń na obszarze Chin kontynentalnych. 3 maja 2016 roku przewoźnik uruchomi cztery loty tygodniowo do Yinchuan (INC) i Zhengzhou (CGO), które obsługiwane będą przez samolot Boeing 777-200LR. Połączenia rozszerzą dostęp do dwóch dynamicznie rozwijających się miast w Chinach i zwiększą ofertę przewoźnika w części kontynentalnej kraju do pięciu miast, wśród których znajduje się Pekin, Szanghaj i Kanton.

Ahmed bin Saeed Al Maktoum, prezes zarządu Grupy Emirates, powiedział: “Dzięki nowym strategicznym połączeniom będziemy mogli wspierać rozwój stosunków handlowych Chin z resztą świata, w szczególności ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi i innymi krajami arabskimi. Wierzymy, że nowe, międzynarodowe loty Emirates pomogą stworzyć takie możliwości w chińskiej branży turystycznej i handlowej, które w innym przypadku by nie powstały.
Nasza siatka połączeń obejmuje m.in. Afrykę, Europę i Bliski Wschód, dzięki czemu Emirates z łatwością łączą ludzi i biznes. Z satysfakcją będziemy nadal rozwijać połączenia lotnicze z Chinami w sposób korzystny dla obu stron.”

Loty nr EK326 Emirates do Yinchuan i Zhengzhou z Dubaju zaplanowano na wtorki, środy, piątki i soboty na godzinę 2:45 z lądowaniem w porcie lotniczym Yinchuan Hedong International o 13:35. Następnie, o 15:20, samolot startować będzie z Yinchuan, a o 17:00 lądować na lotnisku Zhengzhou Xinzheng International. Lot powrotny nr EK327 z Zhengzhou wyznaczono na 21:10 z lądowaniem w Yinchuan o 22:55. Następnego dnia samolot wystartuje z Yinchuan 40 minut po północy, lądując w Dubaju o 4:30.
Połączenia będzie obsługiwał trzyklasowy Boeing 777-200LR, który będzie mógł przewieźć 266 pasażerów na pokładzie i 14 ton cargo w luku bagażowym.