Emirates: ekologiczne koce dla pasażerów

archiwum Emirates

Linie Emirates wprowadziły nowe, ekologiczne koce wytworzone w całości z przetworzonych plastikowych butelek. Miękkie i ciepłe koce zostały wykonane w opatentowanej technologii ecoTHREAD™ i od teraz można je znaleźć w klasie ekonomicznej na wszystkich trasach długodystansowych Emirates. Do produkcji każdego z koców ecoTHREAD™ użyto 28 przetworzonych plastikowych butelek. Najpierw butelki zostają drobno pocięte, po czym tworzone jest z nich polarowe włókno. Z tak uzyskanej cienkiej nici utkany zostaje miękki koc.
Ekologiczne koce powstały przy współpracy z firmą Buzz, która projektuje uznane na całym świecie produkty pokładowe, w ramach działań Emirates na rzecz innowacyjnych, przyjaznych dla środowiska produktów. Już teraz przewoźnik prowadzi program ekologiczny na pokładzie, w miarę możliwości poddając recyklingowi puszki aluminiowe, butelki plastikowe i szklane, a także artykuły papierowe takie jak gazety, magazyny czy pudełka tekturowe.
Do końca 2019 roku koce ecoTHREAD™ Emirates pozwolą odzyskać 88 milionów plastikowych butelek z wysypisk, co odpowiada wadze 44 samolotów A380. To największa inicjatywa związana z ekologicznymi kocami w całej branży lotniczej. Ponadto proces produkcyjny, w którym przetwarzany jest politereftalan etylenu (PET), umożliwia ograniczenie emisji energii o 70 proc..
Koc ecoTHREAD™ zdobył znak Intertek Green Leaf Mark przyznawany przez niezależny ośrodek badań i certyfikacji Intertek, który potwierdził, że produkt powstał w całości z materiałów pochodzących z recyklingu.
Nowe koce dla klasy ekonomicznej stanowią uzupełnienie kołder, które niedawno pojawiły się we wszystkich klasach na pokładzie samolotów Emirates. Linie przygotowały także nowe miękkie koce ze sztucznej owczej skóry dla pasażerów klasy pierwszej oraz wygodne kołdry w klasie biznes.