Emirates – dwa nowe połączenia z Filipinami

archiwum Emirates

Linie Emirates zapowiedziały na 30 marca otwarcie codziennego połączenia z Dubaju do portów lotniczych Cebu (CEB) i Clark (CRK) na Filipinach. Połączenie będzie obsługiwał dwuklasowy Boeing 777-300ER Emirates, który oferuje 42 miejsca w klasie biznes i 386 foteli w klasie ekonomicznej. Ponadto w luku bagażowym samolot zdoła przewieźć 14 ton cargo. Codzienne loty Emirates nr EK338 do Cebu i Clark z Dubaju zaplanowano na godzinę 2:55 z lądowaniem w porcie lotniczym Mactan-Cebu International o 15:50. Następnie samolot opuści Cebu o 17:25, przylatując na lotnisko Clark International o 18:45. Rejs powrotny z Clark zaplanowano na godzinę 20:20 z lądowaniem na lotnisku w Dubaju o godzinie 1:25 następnego dnia.
Ponadto loty Emirates na Filipiny są dostosowane do potrzeb tamtejszego rynku – personel pokładowy mówi po filipińsku, a w menu znajdują się popularne potrawy miejscowej kuchni. Podobnie jak na wszystkich trasach obsługiwanych przez Emirates, pasażerom podróżującym do Cebu i Clark przysługują wysokie limity bagażu – do 30 kg w klasie ekonomicznej i 40 kg w klasie biznes.

Thierry Antinori, wiceprezes i dyrektor handlowy linii Emirates, powiedział: “Otwarcie tego połączenia przez Emirates zapewni większy wybór podróżującym na Filipiny, którzy będą mogli dolecieć tam bez przeszkód z 39 miast w Europie, 16 na Bliskim Wschodzie i kilku miejscowości w naszej rozbudowanej siatce połączeń w Afryce i na obu kontynentach amerykańskich, w tym od 1 lutego do Panamy.
Nowe połączenie wspomoże rozwój stosunków handlowych Filipin z resztą świata i zwiększy napływ turystów do kraju, ułatwiając realizację celów kampanii promocyjnej „Visit the Philippines Again 2016″ filipińskiego Departamentu Turystyki. Zapewni również większe możliwości podróży Filipińczykom z regionów Luzonu Środkowego i Visayas oraz pozwoli na większą swobodę pracownikom z zagranicy wylatującym z Filipin lub szukającym lotów powrotnych do domu.”