Emirates częściej do Bangkoku

archiwum Emirates

Linie lotnicze Emirates zapowiedziały otwarcie od 1 grudnia czwartego codziennego połączenia obsługiwanego przez Airbus A380 między Dubajem i Bangkokiem.

Barry Brown, Emirates Divisional Senior Vice President, Commercial Operations East, powiedział: “Tajlandia to ważny rynek dla linii Emirates, a dwupokładowy Airbus A380 cieszy się ogromną popularnością wśród pasażerów, odkąd po raz pierwszy wprowadziliśmy go na trasie do Tajlandii w 2009 roku. Dzięki dodatkowemu połączeniu A380 w konfiguracji dwuklasowej jeszcze więcej podróżnych będzie mogło poznać ten rewolucyjny samolot. Zarówno podróżujący w celach służbowych, jak i turystycznych często wybierają połączenie między Dubajem i Bangkokiem, a dodatkowy rejs A380 umożliwi nam zaspokojenie rosnącego zapotrzebowania wśród pasażerów. Zapewni również znaczące korzyści ekonomiczne dzięki większej dostępności połączeń i lotów powrotnych.”

Samolot rejsu nr EK376 wystartuje z Dubaju o godzinie 3:30 i przyleci na lotnisko Suvarnabhumi tego samego dnia o 12:35. Rozkład ten umożliwia bezproblemową przesiadkę dla pasażerów podróżujących m.in. z Warszawy.
Rejs powrotny z Bangkoku nr EK377, popularny wśród mieszkańców państw Zatoki Perskiej, zaplanowano na godzinę 16:00, dzięki czemu pasażerowie będą mieli odpowiednio dużo czasu na dotarcie na lotnisko po wymeldowaniu z hoteli. Samolot tego rejsu ląduje w Dubaju tego samego dnia o 19:55 – łącznie lot trwa 6 godzin i 55 minut.