Emirates bogatsze o kolejne dwa luksusowe airbusy

archiwum Emirates

Emirates odebrały zamówienie 43. i 44. samolotu A380. Podwójna dostawa z niemieckiego oddziału Airbusa Finkenwerder w Hamburgu powiększyła flotę przewoźnika.

Tim Clark, prezes linii Emirates powiedział: „ Nasi klienci kochają A380 – ich bardzo ciche i przestronne kabiny, salon pokładowy oraz prysznice spa w wyższych klasach. To piękny samolot, który wyposażyliśmy w najlepsze produkty i udogodnienia. Dodatkowo, A380 jest wciąż jedną z najbardziej wydajnych maszyn pod względem zużycia paliwa. Daje nam to pewną elastyczność i pozwala nam zaspokajać popyt na lotniskach o ograniczonej przepustowości. Airbus A380 jest nieustannie udoskonalany, zarówno przez jego producentów, jak i przez Emirates w zakresie naszego produktu pokładowego. Przykładowo, nasze najnowsze A380 zostały wyposażone w większe telewizyjne ekrany LCD o wysokiej rozdzielczości, aby jeszcze bardziej polepszyć jakość naszej rozrywki pokładowej. Wprowadziliśmy również nowe tablety dotykowe, które pozwalają pasażerom kontrolować ustawienie fotela oraz wybierać ulubione filmy jednym ruchem. Są to niewielkie detale, jednak sumując to wszystko otrzymujemy niesamowite przeżycia w czasie lotu.”

43. oraz 44. A380 należące do Emirates oferują 14 miejsc w klasie pierwszej, 76 miejsc w klasie biznes oraz 427 miejsc w klasie ekonomicznej i rozpoczęły loty 21 grudnia, początkowo realizując połączenia na Mauritius i do Monachium.
Warto przypomnieć, że Emirates posiadają największą na świecie flotę A380, co trzeci Airbus tego modelu należy właśnie do tego przewoźnika. W roku przyszłym Emirates otrzymają kolejne 13 sztuk a przed końcem 2008 roku – kolejnych 71.
.