Emirates bogatsze o kolejne dwa luksusowe airbusy

Emirates odebrały zamówienie 43. i 44. samolotu A380. Podwójna dostawa z niemieckiego oddziału Airbusa Finkenwerder w Hamburgu powiększyła flotę przewoźnika.
Tim Clark, prezes linii Emirates powiedział: „ Nasi klienci kochają A380 – ich bardzo ciche i przestronne kabiny, salon pokładowy oraz prysznice spa w wyższych klasach. To piękny samolot, który wyposażyliśmy w najlepsze produkty i udogodnienia. Dodatkowo, A380 jest wciąż jedną z najbardziej wydajnych maszyn pod względem zużycia paliwa. Daje nam to pewną elastyczność i pozwala nam zaspokajać popyt na lotniskach o ograniczonej przepustowości. Airbus A380 jest nieustannie udoskonalany, zarówno przez jego producentów, jak i przez Emirates w zakresie naszego produktu pokładowego. Przykładowo, nasze najnowsze A380 zostały wyposażone w większe telewizyjne ekrany LCD o wysokiej rozdzielczości, aby jeszcze bardziej polepszyć jakość naszej rozrywki pokładowej. Wprowadziliśmy również nowe tablety dotykowe, które pozwalają pasażerom kontrolować ustawienie fotela oraz wybierać ulubione filmy jednym ruchem. Są to niewielkie detale, jednak sumując to wszystko otrzymujemy niesamowite przeżycia w czasie lotu.”
43. oraz 44. A380 należące do Emirates oferują 14 miejsc w klasie pierwszej, 76 miejsc w klasie biznes oraz 427 miejsc w klasie ekonomicznej i rozpoczęły loty 21 grudnia, początkowo realizując połączenia na Mauritius i do Monachium.
Warto przypomnieć, że Emirates posiadają największą na świecie flotę A380, co trzeci Airbus tego modelu należy właśnie do tego przewoźnika. W roku przyszłym Emirates otrzymają kolejne 13 sztuk a przed końcem 2008 roku – kolejnych 71.
.
POWIĄZANE WPISY
7 czerwca 2023
Port Lotniczy Lublin: rozpoczęcie sezonu lato 2023 rejsami do Antalyi i Monastyru
Pierwszy samolot z Portu Lotniczego Lublin wyruszył do Monastyru w Tunezji, oznaczając…
0 Komentarzy2 Minuty
6 czerwca 2023
PLL LOT stawiają na równość zawodową kobiet w ramach programu IATA 25by2025
Polskie Linie Lotnicze LOT dołączyły do programu IATA 25by2025, który ma na celu…
0 Komentarzy2 Minuty
5 czerwca 2023
Rusza nowe połączenie Air Serbia z Krakowa do Belgradu
W niedzielę wieczorem na krakowskim lotnisku odbyło się uroczyste powitanie samolotu…
0 Komentarzy1 Minuty
5 czerwca 2023
Nowy kierunek z Rzeszowa. Inauguracyjny lot do Kefalonii
W czwartkowe popołudnie na lotnisku Rzeszów-Jasionka odbył się inauguracyjny lot do…
0 Komentarzy2 Minuty
2 czerwca 2023
Ryanair połączy Wrocław z Walencją
Ryanair ogłosił uruchomienie nowego połączenia do Walencji w ramach rozkładu lotów we…
0 Komentarzy1 Minuty
2 czerwca 2023
Ryanair – wzrost liczby pasażerów w maju do 17 mln
Ryanair wykonał w maju blisko 95 tys. lotów, osiągając współczynnik wykorzystania miejsc…
0 Komentarzy1 Minuty
2 czerwca 2023
Brussels Airlines powraca po przerwie pandemicznej na Lotnisko Chopina
Brussels Airlines, belgijski przewoźnik lotniczy, powrócił na warszawskie Lotnisko…
0 Komentarzy2 Minuty
2 czerwca 2023
Sąd unieważnia grzywnę nałożoną na Ryanair przez węgierski Urząd Ochrony Konsumentów
Ryanair przyjął orzeczenie Sądu Metropolitalnego w Budapeszcie, które unieważniło grzywnę…
0 Komentarzy2 Minuty
2 czerwca 2023
Emirates stawia na recykling. Nowe rozwiązanie zmniejszy ilość plastiku na pokładzie
Emirates ogłosił nową inicjatywę recyklingu w obiegu zamkniętym, która ma na celu…
0 Komentarzy2 Minuty