Emirates będą szkolić pilotów wspólnie z Boeingiem

archiwum Emirates

Nowe centrum szkoleniowe Emirates Flight Training Academy, które otwarte będzie w październiku,, nawiązało współpracę z firmą Boeing, w ramach której na potrzeby ośrodka opracowane zostaną program nauczania i infrastruktura informatyczna.

Akademia budowana na terenie lotniska Al Maktoum International-Dubai World Central (DWC) będzie łączyć najlepsze praktyki w edukacji z nowatorskimi technologiami nauczania i najnowszymi samolotami szkoleniowymi.
W ramach umowy z Boeingiem Emirates Flight Training Academy otrzyma zintegrowane oprogramowanie do zarządzania szkoleniem i lotami treningowymi oparte na systemie firmy Peters Software przejętej przez amerykański koncern, a także udoskonalony program nauczania przygotowany z myślą o Emirates. Zajęcia będą odbywały się w specjalnie zaprojektowanych klasach z wykorzystaniem mediów interaktywnych i tabletów.

Kapitan Alan Stealey, dyrektor Emirates Flight Training Academy, powiedział: “Nasz program ma przygotować do pracy przyszłych pilotów. Obejmuje on między innymi 1 100 godzin szkolenia naziemnego i 315 godzin lotów – więcej, niż wymagają tego przepisy – ze szczególnym naciskiem na rozwój umiejętności. Wykorzystując wiedzę Boeinga w zakresie szkolenia pilotów linii lotniczych, chcemy określić obszary, w których możemy ulepszyć nasz program nauczania.”

Linie Emirates stworzyły akademię, aby udoskonalić szkolenie pilotów w czterech kluczowych obszarach: interaktywnych metod nauki przedmiotów teoretycznych w klasie, praktycznej nauki w najlepszych samolotach szkolno-treningowych, praktycznej nauki na nowoczesnych symulatorach lotu oraz szkolenia w lotach liniowych. Po osiągnięciu pełnej gotowości ośrodek będzie w stanie szkolić jednocześnie ponad 600 pilotów.
Emirates Flight Training Academy początkowo skupi się na szkoleniu pilotów National Cadet Pilot Training Programme – działającego obecnie prestiżowego programu dla obywateli Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W niedalekiej przyszłości akademia planuje jednak przyjęcie także uczniów z innych krajów.