Emirates – Airbus A380 rusza na trasy do Nowej Zelandii

archiwum Emirates

Samoloty A380 linii Emirates od 30 października będą wykonywać pięć lotów dziennie na trasie z Dubaju do Nowej Zelandii po wprowadzeniu flagowego dwupokładowca na połączeniach do Christchurch. Linie Emirates, jako pierwszy przewoźnik, otworzą regularne połączenie z Christchurch, obsługiwane przez A380 w miejsce Boeinga 777-300ER realizującego dotąd codzienne loty na tej trasie. Jednocześnie pominięty zostanie postój w Bangkoku, dzięki czemu pasażerowie będą mogli podróżować z Christchurch do Dubaju i z powrotem z tylko jednym postojem w Sydney.
Tego samego dnia A380 zadebiutuje także na realizowanej codziennie bezpośredniej trasie Dubaj-Auckland. Obecnie linie Emirates wykonują trzy codzienne połączenia A380 z Dubaju do Auckland przez Australię (Sydney, Melbourne lub Brisbane).
Emirates to jedyny przewoźnik oferujący całoroczne regularne połączenia A380 do Nowej Zelandii.
Na wszystkich trasach do Nowej Zelandii przewoźnik w dalszym ciągu będzie realizował loty w trzech klasach rezerwacyjnych – pierwszej, biznes i ekonomicznej, oferując pasażerom wysokie limity bagażu (do 35 kg w klasie ekonomicznej, 40 kg w klasie biznes i 50 kg w klasie pierwszej).