Emirates – A380 również do Kantonu

archiwum Emirates

Linie Emirates poinformowały o planowanym wprowadzeniu samolotu A380 na połączeniach Dubaj-Kanton od 1 października tego roku. Kanton dołączy do ponad 40 kierunków w rozbudowanej globalnej siatce połączeń Emirates obsługiwanych przez niezwykle popularny samolot A380, wśród których znajdują się m.in. Pekin, Szanghaj, Hongkong, Tajpej, Londyn, Paryż, Sydney, Toronto, Auckland, Bangkok i Seul.
Od otwarcia połączenia Emirates w 2008 roku codzienne rejsy Kanton-Dubaj były realizowane przez dwuklasowego Boeinga 777-300ER i od tamtego czasu zapotrzebowanie na trasie stale wzrasta. Samolot A380 zwiększy oferowanie o 15 proc., co pozwoli zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na przewóz pasażerów i towarów z Chin Południowych do Dubaju i innych miast.
Przewoźnik na trasie do Kantonu wprowadzi A380 w konfiguracji trzyklasowej, oferujący łącznie 491 miejsc – 14 prywatnych kabin w klasie pierwszej, 76 rozkładanych do pozycji leżącej foteli w klasie biznes oraz 401 szerokich siedzeń w klasie ekonomicznej.