Emirates – A380 na trasie do Brazylii

archiwum Emirates

Linie lotnicze planują na 26 marca otwarcie pierwszego w historii połączenia komercyjnego do Ameryki Południowej obsługiwanego przez samolot Airbus A380, który zastąpi Boeinga 777-300ER na trasie Dubaj (DXB) – Sao Paulo (GRU). Wprowadzenie połączenia A380 przypada w 10. rocznicę działalności Emirates w Brazylii, którą w październiku 2007 roku rozpoczęły codzienne loty Dubaj-Sao Paulo. Już wtedy przewoźnik przeszedł do historii jako pierwsza linia lotnicza wykonująca bezpośrednie loty z Bliskiego Wschodu do Ameryki Południowej. W 2012 roku linie Emirates rozszerzyły działalność w Brazylii, rozpoczynając codzienne loty na trasie Dubaj-Rio de Janeiro.

Hubert Frach, Divisional Senior Vice President Emirates, Commercial Operations, West, powiedział: “Airbus A380 Emirates to kultowy samolot, który niezmiennie wzbudza podziw naszych pasażerów i wyznacza standardy komfortu podróży w lotnictwie komercyjnym. Cieszymy się, że nasi klienci będą mogli skorzystać z wielokrotnie nagradzanej oferty na pokładzie Emirates A380, a nasze linie w dalszym ciągu będą wspierały sukces gospodarczy Brazylii. A380 zwiększy oferowanie w obie strony o 959 dodatkowych miejsc tygodniowo, zaspokajając rosnące zapotrzebowanie na trasie i stanowiąc dowód naszego zaangażowania w Brazylii i całym regionie Ameryki Południowej.”

Od 26 marca rejs nr EK261 będzie realizowany przez A380, który codziennie wystartuje z Dubaju (DXB) o 8:35, lądując w Sao Paulo (GRU) o 16:30. Lot powrotny nr EK262 z Sao Paulo (GRU) zaplanowany został na 1:25 z lądowaniem w Dubaju (DXB) o 22:55