Emirates: A380 na nowych trzech trasach

archiwum Emirates

Airbus A380. flagowy samolot dwupokładowy przewoźnika rozpoczął loty z Dubaju do Tokio-Narity, Casablanki i Sao Paulo. Tym samym linie Emirates jako pierwsze zaoferują regularne połączenia realizowane przez A380 do Ameryki Łacińskiej i Afryki Północnej. Wprowadzenie A380 na trasie do Sao Paulo przypada w dziesiątą rocznicę działalności Emirates w Brazylii, którą w październiku 2007 roku rozpoczęły codzienne loty z Dubaju do tego miasta.
W przeszłości linie Emirates wykonywały już loty A380 do Narity. Przywrócenie samolotu, a tym samym zwiększenie oferowania na trasie, stanowi odpowiedź na wysokie zapotrzebowanie na loty między Japonią a Dubajem.
Pasażerowie i miłośnicy niezwykle popularnego Airbusa A380 Emirates mają teraz jeszcze więcej okazji do podróży tym kultowym samolotem – przewoźnik wykonuje loty A380 już do 49 kierunków na sześciu kontynentach.

Na wszystkich trzech trasach Airbus A380 zastąpi Boeinga 777. Dwupokładowy samolot A380 może zabrać na pokład jednorazowo do 515 pasażerów oraz osiem ton ładunku. W przypadku wszystkich nowo otwartych połączeń przewoźnik w dalszym ciągu będzie realizował loty w trzech klasach rezerwacyjnych – pierwszej, biznes i ekonomicznej, oferując pasażerom wysokie limity bagażu (do 35 kg w klasie ekonomicznej, do 40 kg w klasie biznes i do 50 kg w klasie pierwszej).