Emirates – 15 lat lotów do Japonii

archiwum Emirates

W październiku 2002 roku linie Emirates jako pierwszy przewoźnik wprowadziły bezpośrednie połączenia między Japonią a regionem Zatoki Perskiej, uruchamiając cztery loty do Osaki tygodniowo.

Obecnie Emirates, największe międzynarodowe linie lotnicze na świecie, wykonują loty do trzech kierunków w Japonii każdego dnia. W ciągu ostatnich 15 lat z połączeń Emirates do tego kraju skorzystało ponad 3,9 mln osób. Liczba pasażerów w pierwszym roku działalności Emirates w Japonii – ok. 66 000 w 2002 r. – wzrosła do blisko 530 000 osób przewiezionych na trasie Dubaj-Tokio (Narita i Haneda) i Dubaj-Osaka w 2016 roku Osiągnięcie to było możliwe dzięki staraniom Emirates na rzecz zapewnienia wygodnych i innowacyjnych produktów oraz zindywidualizowanych usług na rynku japońskim.

W miarę rosnącego zapotrzebowania, zarówno pod względem liczby miejsc, jak i jakości, linie Emirates stale udoskonalają obsługę pasażera w Japonii. Wśród najważniejszych osiągnięć należy wymienić otwarcie poczekalni Emirates na lotnisku Narita (Tokio) oraz wprowadzenie samolotu A380 na trasie do Tokio-Narita w 2017 r., dzięki czemu oferowanie wzrosło o ponad 135 osób na rejs. Loty Emirates z Japonii odbywają się w nocy, dzięki czemu pasażerowie mogą spędzić pełny dzień w Japonii przed podróżą. Tylko na trasach do Japonii i z powrotem linie Emirates oferują wyjątkowe japońskie potrawy, w tym specjalne menu kaiseki i najlepszy wybór sushi w klasie pierwszej oraz starannie dobrany zestaw bentō i półmisek sushi w klasie biznes, a ponadto we wszystkich klasach japońską sake.