Egipt: darmowe wizy do turystycznych kurortów przedłużone do kwietnia

Siva Grand Beach w Hurghadzie
Wypoczynek w Siva Grand Beach w Hurghadzie / fot. MM

Rząd Egiptu zdecydował przedłużyć do 30 kwietnia 2021 r. okres obowiązywania zwolnienia z płacenia opłat wizowych turystów przybywających do czterech prowincji. Ulga miała pierwotnie obowiązywać do końca października.

Zwolnienie z opłat wizowych dotyczy podróżnych przylatujących do popularnych turystycznych prowincji: Południowego Synaju, Morza Czerwonego, Luksoru i Asuanu.

Egipt znosi opłaty za wizy do 31 października

Rząd zdecydował również o kontynuowaniu udzielania pomocy doraźnej osobom pracującym w branży turystycznej, co robi od kwietnia. Wypłata środków zostanie teraz przedłużona do końca 2020 roku. Jak podaje Egypt Independent, firmy turystyczne, hotele i inne powiązane z sektorem instytucje nie będą musiały płacić za zużycie energii elektrycznej, gazu i wody do 31 grudnia.

Podobnie rząd zdecydował się na odroczenie spłaty wszystkich długów zaciągniętych przez firmy turystyczne i hotele, w tym zadłużenia narosłego przed pandemią koronawirusa, do stycznia 2021 roku.

Egipt ponownie otworzył swoje granice dla turystyki 1 lipca. 1 września wszystkie stanowiska archeologiczne i muzea w kraju zostały ponownie otwarte, a słynne rejsy po Nilu w Górnym Egipcie wznowiono.

Hotele w Egipcie przechodzą dwukrotny audyt sanitarny, a potem wyrywkowe kontrole