Egipt chce postawić na turystykę kulturową

AG

Marketingowi turystyki kulturowej w Egipcie brakuje kreatywności a liczba turystów odwiedzających zabytki spadła o ponad 30 proc. Przychody w turystyce w Egipcie w I połowie tego roku wyniosły 3,3 mld euro, o 100 mln więcej niż w analogicznym okresie 2014 roku.
Ministerstwo Turystyki przeznacza 25 proc. dochodów na promocję zwłaszcza Luksoru i Asuanu. Ministerstwo stawia na rozwój turystyki kulturowej, bowiem turyści odwiedzający zabytki Egiptu stanowią zaledwie 5 proc. wszystkich gości w kraju.

Tharwat Agamy szef Stowarzyszenia Egipskich Biur Podróży powiedział; „Liczba turystów odwiedzających zabytki starożytnego Egipu spadła w ostatnim roku aż o 30-40 proc. Jedną z przyczyn jest brak nowoczesnej promocji tych miejsc.”

Z kolei Hossam el-Bortokaly, dyrektor agencji marketingowej Nexters dodał: „Zabytki Egiptu nie mogą być traktowane jako martwe kupy kamieni. To musi być pretekst do opowieści historii. Marketingowi turystyki kulturowej w Egipcie brakuje kreatywności. W celu przyciągnięcia większej liczby turystów musimy nie tylko opowiedzieć o niektórych zabytkowych miejsc, musimy wziąć pod uwagę, co naprawdę przyciąga turystę, jak podobne miejsca przedstawiają za granicą. W marketingu zabytków pora zauważyć nowe techniki i technologie, choćby 3D.”