Egipski wieczór agentów Sunshine

AG

W hotelu Warszawianka w podwarszawskiej Jachrance, w ostatni weekend odbyło się spotkanie agentów biura podróży Sunshine. Prawie dwustu przedstawicieli biur podróży z całej Polski stawiło się na zaproszenie, by zapoznać się z prezentacją oferty egipskiej, ale przede wszystkim żeby się ze sobą spotkać.

Choć za oknami sypał śnieg, atmosfera spotkania była od początku gorąca i pełna uśmiechów – jak to między przyjaciółmi.
Część oficjalna z gracją prowadzona przez wiceprezes Sunshine, Joannę Olejniczak-Chahrour przebiegłą sprawnie i szybko. Przedstawiona została załoga firmy i sam firma. Przypomnijmy, że we wrześniu ubiegłego roku Sunshine przejęło biuro podróży Viva Club a firma przyjęła nazwę Sunshine Holiday. Należy ona do grupy touroperatorów, która posiada oddziały także w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji, Danii, Chorwacji, Słowenii, Serbii i na Węgrzech. Właścicielem całości jest firma Mhiri Group, która posiada w Tunezji m.in. 17 własnych hoteli sieci El Mouradi Hotels oraz własną firmę transportową z flotą autobusów, busów i samochodów terenowych.
Prezesem Sunshine Holiday w Polsce jest Anis Sehili, wiceprezesem wspomniana Joanna Olejniczak-Chahrour, a dyrektorem generalnym Tarek A. Ghaffar.
Do grupy należą też inne biura podróży: Just Sunshine (Wielka Brytania i Irlandia), Sunshine Vacances (Francja), Just Sunshine (Dania), Oasis Tours (Słowenia), Taurus Tours (Węgry), Sunline Travel (Serbia), Suncani Omdor (Chorwacja) oraz sieć hoteli El Mouradi ( 17 hoteli z 16000 łóżkami).
W wieczorze (choć wypadałoby napisać – w nocy) uczestniczyli również: dyrektor egipskiego biura ds. turystyki w Polsce, Ahmed Sobhi Ahmed Ismail oraz ambasador Egiptu, Jego Ekscelencja Reda Bebars.

W swoim krótkim wystąpieniu powiedział m.in.: Jestem przekonany, że nawet ostatnie niepokojące doniesienia z Egiptu nie zniechęcą Polaków do odwiedzania naszego kraju. Polacy wciąż chętnie wyjeżdżają do Egiptu i bezpiecznie z niego wracają, wszyscy wiemy, że kurortach jest bezpiecznie. Polacy lubią Egipt i my cenimy bardzo rynek Polski. Jestem przekonany, że już niedługo liczba turystów z Polski odwiedzających rocznie Egipt przekroczy milion.

Z kolei Joanna Olejniczak-Chahrour zaprezentowała egipską cześć ofery Sunshine. Najczęściej powtarzającymi zwrotami w jej wystąpieniu były: przyjazny hotel, znany wszystkim, sprawdzony obiekt. I taka jest tegoroczna oferta Sunshine: przyjazna. Jak podkreśliła gospodyni wieczoru: Z nowości na pewni przebojem będą SunCluby – kluby dla dzieci, w których najmłodszymi opiekować się będą profesjonalni animatorzy, wyszkoleni przez firmę zewnętrzną. Zakończenie przemówienia też było przyjazne i… bojowe: Kochani, program jest taki: teraz zapraszam na szaloną zabawę do białego rana, w niedzielę odpocznijcie a od poniedziałku – sprzedajecie nasza ofertę!

Zabawa rzeczywiście trwała do białego rana. Było zresztą wszystko co sprzyja dobrej zabawie: doskonałą kuchnia, odpowiednia ilość dobrych napojów, dobra muzyka taneczna, występ tancerki z tańcem brzucha, i przede wszystkim dobrze czujące się ze sobą i bawiące się ze sobą towarzystwo. Jak tak będą współpracować, jak się bawili, to wróżę touroperatorowi i jego agentom wielki sukces w tym roku.