Ecco Holiday spotkało się z agentami

archiwum Ecco Holiday

Ecco Holiday zakończyło cykl konferencji dla agentów turystycznych. Tematem przewodnim spotkań były nowości oferowane pod marką Ecco Travel oraz prezentacje wybranych kierunków – Indii, Sri Lanki i Malty. W spotkaniach wzięło udział ponad 300 przedstawicieli biur podróży z całej Polski.

Spotkania odbyły się w Warszawie, Gdańsku, Lublinie, Krakowie, Katowicach i Wrocławiu. Maurycy Czuba z Ecco Holiday przedstawił agentom temat nowości, jakie znaleźć można w ofercie organizatora.

Maurycy Czuba powiedział: „W tym roku skupiliśmy się na nowościach, a głównie na programach łączących kilka kierunków w czasie jednego urlopu. Ta forma podróżowania staje się coraz bardziej popularna wśród klientów i ten typ imprez rozwijamy w najbardziej dynamicznym tempie. Na większości kierunków korzystamy z połączeń PLL LOT, który był partnerem naszych konferencji. Największe zainteresowanie wzbudziła wycieczka, podczas której można zobaczyć Singapur, Australię i Bali. Spotkała się ona także szybko z uznaniem naszych Klientów i już kilka dni po wprowadzeniu jej do sprzedaży w systemie znalazło się sporo rezerwacji, choć to produkt z relatywnie wysoką ceną.

Wiele pytań agenci zadawali przy programie, który realizowany będzie w Arabii Saudyjskiej. Dotyczyły one głównie wizy oraz kwestii zakwaterowania osób nie będących w związkach małżeńskich. Natomiast na wyraźną sugestię sieci sprzedaży powstał program realizowany w Indiach, Chinach i Tajlandii, będący alternatywa dla klientów, którzy już byli z nami w Pekinie. Co ważne – w tym przypadku nie jest konieczne posiadanie wizy turystycznej do Chin, a jedynie bezpłatnej wizy tranzytowej.”

W tej części spotkania o walorach turystycznych Malty opowiedziała przedstawicielka Maltańskiej Organizacji Turystycznej, a o unikatowych projektach Ecco Holiday Aleksandra Olechnowicz.

Olechnowicz podkreśliła: „Korzystając z okazji opowiedzieliśmy agentom o dużej, oceniając jej skalę w kwestiach organizacyjnych, imprezie, jaką realizowaliśmy w tym roku w Chinach z okazji Mistrzostwa Świata w koszykówce. Był to logistycznie bardzo wymagający temat i doskonały przykład, co w naszym rozumieniu znaczy „szyć na miarę”. W drugim projekcie dopiero nabieramy wiatru w żagle i to dosłownie. Mamy bowiem do dyspozycji jacht regatowy, który będzie pływał po szerokich wodach pod banderą Ecco Travel. Oprócz promocji marki podczas różnego rodzaju rejsów i regat planujemy wykorzystywać także niewątpliwe zalety rekreacyjne żeglarstwa, wraz z naszymi agentami i ich klientami. Z tym wiązać się będzie także nagroda w konkursie dla agentów, który przygotowujemy na wiosnę.”

Druga część prezentacji dedykowana była w całości Indiom, a poprowadzili ją piloci Ecco Travel specjalizujący się w obsłudze tego kierunku. Dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu mogli obalić wiele mitów związanych z Indiami. Przydatne okazały się także praktyczne informacje dotyczące stroju, kuchni, środków transportu i pamiątek. Rozmowy nie tylko o Indiach kontynuowane były podczas kolacji, na którą po spotkaniu organizator zaprosił swoich gości. Towarzyszyła im miła i przyjazna atmosfera, która pozwoliła obu stronom na lepsze poznanie, tak ważne w codziennej pracy.

Jak zwykle wiele emocji dostarczył konkurs, w którym dwie osoby mogły wygrać wycieczkę na Sri Lankę. W zakresie przelotu nagrodę ufundowały PLL LOT. Laureatkami konkursu zostały przedstawicielki biur reprezentujące portale Wakacje.pl oraz Travelplanet. Nagrody pocieszenia w postaci pobytu na Malcie, ufundowane przez Maltańską Organizację Turystyczną, trafiły do agentów z Krakowa i Katowic.