easyJet otworzył bazę w Amsterdamie

archiwum easyJet

Otwarcie bazy pozwoli easyJet wprowadzić 9 nowych połączeń do Dubrovnika, Hamburga, Nicei, Olbi, Palermo, Tuluzy, Wenecji oraz na Korfu i Ibizę.

Carolyn McCall, prezes easyJet, przyleciała do Amsterdamu na pokładzie samolotu pokrytego grafiką inspirowaną Holandią. Nowe malowanie easyJet zaprezentowane w lutym tego roku, specjalnie na tę okazję przyozdobiono holenderskimi tulipanami. Wspólnie z Josem Nijhuisem, dyrektorem lotniska Schiphol, prezes McCall przecięła inauguracyjną wstęgę w obecności holenderskich pracowników easyJet, przedstawicieli lotniska oraz partnerów biznesowych.

Prezes McCall powiedziała: „Otwarcie bazy w Schiphol jest ważnym strategicznie krokiem dla easyJet. Jesteśmy drugim największym przewoźnikiem w Amsterdamie – jednym z najprężniej rozwijających się portów lotniczych w Europie. To wspaniałe, że po wielu latach naszej obecności w stolicy Holandii, możemy wreszcie nazwać to lotnisko „domem” dla pilotów i załóg easyJet. Schiphol to pierwszy kierunek poza granicami Wielkiej Brytanii, którą otworzyliśmy już w 1996 roku. Obecnie Amsterdam z Londynem łączy 108 lotów tygodniowo, a liczba ta jest świetnym dowodem na jakość sieci połączeń oferowanej przez easyJet. Baza w Schiphol pozwoli nam na rozbudowanie siatki połączeń i poszerzenie oferty zarówno dla klientów biznesowych, jak i tych podróżujących w celach turystycznych. Około jednej trzeciej naszych pasażerów latających do i z Amsterdamu, podróżuje w celach biznesowych. Wierzymy, że rozbudowa sieci połączeń sprawi, że podróżowanie stanie się jeszcze przyjemniejsze i tańsze. Pragnę podziękować władzom lotniska oraz władzom lokalnym i krajowym, za dostrzeżenie wartości jaką easyJet wnosi do holenderskiej ekonomii. Z radością patrzymy na długoterminową perspektywę współpracy z Amsterdamem.”