easyJet – dobry ostatni kwartał 2013 roku

W ostatnim kwartale 2013 roku liczba miejsc oferowanych pasażerom easyJet wzrosła w stosunku do analogicznego okresu roku 2012 o 4,1 proc. do 16,1 mln. Liczba pasażerów wzrosła o 4,2 proc do 14,3 mln, a współczynnik wykorzystania miejsc wzrósł o 0,1 p.p. do 88,7 proc.
Takie wyniki udało się osiągnąć pomimo dobrych wyników w 2102 roku, odnotowanych w Wielkiej Brytanii po letnich Igrzyskach Olimpijskich oraz trudnych warunków rynkowych w omawianym okresie.
Linia easyJet ogłosiła, że w wisoną 2014 roku otworzy w Neapolu nową bazę oraz powiększy siec połączeń z Hamburga.
Jeśli chodzi o prognozy na ten rok, to liczba rezerwacji na pierwsze półrocze jest zbliżona do liczby z ubiegłego roku, spółka spodziewa się więc straty przed opodatkowaniem za pierwsze półrocze w wysokości 70–90 mln GBP, zakładając standardowy poziom zakłóceń (w ubiegłym roku linia ogłosiła stratę w wysokości 61 mln GBP w pierwszym półroczu). W ubiegłym roku Wielkanoc wypadła 31 marca, w wyniku czego w pierwszym półroczu 2013 roku odnotowano dodatkowy strumień przychodów w wysokości 25 mln GBP. W tym roku Wielkanoc wypada w kwietniu, w związku z czym zwiększenie natężenia ruchu związane z okresem świątecznym wypadnie w kolejnym kwartale 2014.
Carolyn McCall, prezes easyJet powiedziała: „Spółka easyJet dobrze rozpoczęła ten rok. Odnotowaliśmy wzrost przychodu na miejsce w tym kwartale, pomimo trudnych warunków rynkowych i dobrych wyników w ubiegłym roku. Kwartalne wyniki są dowodem na to, że stale skupiamy się na efektywnym zarządzaniu kosztami i realizacji naszych strategicznych celów. Posiadamy także strukturalną przewagę na rynku lotów krótkodystansowych w Europie w stosunku do tradycyjnych linii i tanich przewoźników.
Dzięki przyjętej strategii, zakładającej oferowanie klientom niskich cen biletów na atrakcyjnych trasach oraz zapewnienie przyjaznej obsługi, w dalszym ciągu będziemy rozwijać działalność i zapewniać zysk naszym akcjonariuszom.”
POWIĄZANE WPISY
20 stycznia 2026
LOT odpowiada na potrzeby pasażerów. Zimowa siatka połączeń obejmuje popularne regiony narciarskie
Polskie Linie Lotnicze LOT zapraszają do zimowych podróży, oferując połączenia do miast…
0 Komentarzy3 Minuty
20 stycznia 2026
Wizz Air rozszerza letnią siatkę połączeń z Polski. Nowe trasy do Bułgarii, Włoch i Grecji
Wizz Air uruchomi trzy nowe bezpośrednie połączenia z Polski w sezonie letnim 2026.…
0 Komentarzy2 Minuty
20 stycznia 2026
Enter Air i Rainbow Tours z nową umową czarterową wartą 366,3 mln zł
0 Komentarzy2 Minuty
20 stycznia 2026
Ryanair ogłasza letni rozkład lotów z Rzeszowa
Ryanair ogłosił letni rozkład lotów z lotniska Rzeszów-Jasionka. W nadchodzącym sezonie…
0 Komentarzy2 Minuty
19 stycznia 2026
Air India i Singapore Airlines rozszerzają współpracę. Nowe porozumienie ma usprawnić przesiadki i poszerzyć siatkę połączeń
Air India i Singapore Airlines rozpoczęły współpracę mającą wzmocnić ich wieloletnie…
0 Komentarzy2 Minuty
19 stycznia 2026
Wzrost liczby pasażerów na Lotnisku Chopina w 2025 roku. Łącznie obsłużono ponad 24 mln podróżnych
Lotnisko Chopina w Warszawie zakończyło 2025 rok ze wzrostem ruchu pasażerskiego i…
0 Komentarzy3 Minuty
16 stycznia 2026
Rekordowy rok na lotnisku w Pyrzowicach. Katowice Airport podsumowało wyniki za 2025
Rok 2025 okazał się przełomowy dla lotniska w Pyrzowicach. Port lotniczy obsłużył ponad…
0 Komentarzy4 Minuty
16 stycznia 2026
LOT połączył Warszawę z Malagą
Polskie Linie Lotnicze LOT rozpoczęły regularne loty z Warszawy do Malagi. Przewoźnik…
0 Komentarzy1 Minuty
15 stycznia 2026
FlixBus zwiększa liczbę połączeń na trasie Warszawa-Berlin. To odpowiedź na remonty kolejowe w Niemczech
W wybrane dni stycznia i przez większość lutego pociągi z Warszawy i Poznania będą…
0 Komentarzy1 Minuty










