easyJet – Brexit nie wpłynie na strategię firmy

archiwum easyJet

Linia lotnicza easyJet opublikowała komunikat, w którym zapewnia, że decyzja o odejściu Zjednoczonego Królestwa Brytyjskiego z Unii Europejskiej, nie będzie miała wpływu na obecną strategię linii oraz nie przełoży się na zdolność do dalszego długookresowego wzrostu zysków i wypłat dla akcjonariuszy.

W komunikacie czytamy także, że aktualnie celem easyJet jest przyspieszenie rozmów między władzami Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej na temat zakresu regulacji prawnych umożliwiających pozostawienie wspólnego rynku lotniczego.
To pozwoliłoby zarówno europejskim, jak i brytyjskim liniom lotniczym na swobodny ruch powietrzny między państwami Unii. Rozwiązanie to zapewniłoby klientom czerpanie dalszych korzyści z niskich cen biletów, a przewoźnikom, takim jak easyJet dałoby możliwość dostarczania usług na niezmienionych warunkach. easyJet będzie nadal aktywnie poszukiwał nowych, alternatywnych rozwiązań, które pozwolą na efektywniejsze działania i jeszcze lepszą obsługę obecnych połączeń.

Przedstawiciele linii easyJet są przekonani, że unikalna sieć połączeń, technologiczna przewaga, cenowa, konkurencyjność oraz stabilność finansowa pozwolą na konsekwentną realizację wyznaczonych celów, stabilny wzrost zysków i wypłaty dla akcjonariuszy.

Carolyn McCall, prezes easyJet powiedziała: „Jesteśmy pewni naszego modelu biznesowego, w tym zdolności linii do dalszej realizacji przemyślanej strategii oraz osiągania zysków. Rozmawiamy z rządem Wielkiej Brytanii oraz Komisją Europejską, aby ideę wspólnych rynków lotniczych uznać za priorytet, mając na uwadze jej istotność dla konsumentów oraz rynku.”