easyJet powiększa sieć baz

Brytyjski przewoźnik, easyJet ogłosił otwarcie dwóch nowych baz w 2015 roku – na lotnisku Amsterdam-Schiphol oraz na lotnisku Porto Francisco De Sa Carneiro.

W porcie lotniczym Amsterdam-Schiphol będą bazowały 3 samoloty A320. Pozwoli to na powiększenie oferty lotów porannych, popularnych wśród pasażerów biznesowych oraz zwiększenie liczby połączeń w ofercie przewoźnika i poszerzenie oferty lotów skierowanej do holenderskich turystów. W przyszłym roku easyJet spodziewa się zwiększyć ruch pasażerów o 600 000 osób, czyli o 16 proc. w porównaniu do roku obecnego.
Do obsługi nowej bazy easyJet planuje zatrudnić setki pracowników i stworzyć 120 stałych stanowisk pracy, głównie dla pilotów i personelu pokładowego. Dodatkowo, nowa baza będzie wymagała stworzenia 3 500 kontraktowych miejsc pracy.
W nowej bazie w Porto stacjonowały będą dwa samoloty A320, a przewoźnik planuje zatrudnienie 80 osób – etatowych pilotów i personelu pokładowego. Wszyscy pracownicy będą zatrudnieni na podstawie lokalnych umów zgodnych z obowiązującym w danym miejscu prawem pracy.
Decyzja o założeniu bazy w Porto jest wynikiem popularności tamtejszego portu lotniczego. W ostatnim roku, w ramach 6 połączeń – do Bazylei, Genewy, Londynu Gatwick, Lyonu, Paryża i Tuluzy, linia przewiozła prawie 800 000 pasażerów z i do lotniska Francisco de Sá Carneiro.

Carolyn McCall, prezes easyJet, powiedziała: „easyJet jest wiodącą europejską linią lotniczą, która nieustannie się rozwija. Oferta linii odpowiada na potrzeby osób podróżujących w celach biznesowych i tych szukających wypoczynku. Dzięki naszym bazom w całej Europie widzimy jeszcze więcej możliwości rozwoju sieci połączeń. Jesteśmy strategicznym partnerem wielu regionów, a decyzje o otwarciu nowych baz w Amsterdamie i Porto są dogłębnie przemyślane. Nasz wkład w lokalną gospodarkę będzie jeszcze większy, w szczególności dzięki rozwojowi lotnisk, zwiększeniu liczby pasażerów i stworzeniu nowych miejsc pracy.”