E-sky: zimą najpopularniejsze z kierunków egzotycznych wśród Polaków będą Zjednoczone Emiraty Arabskie

Panorama Dubaju/fot. AG

Według danych e-Sky, zimą Polacy tradycyjnie wybiorą się do egzotycznych krajów a w rankingu najpopularniejszych kierunków znalazły się Zjednoczone Emiraty Arabskie, Meksyk, Tanzania, Tajlandia i Jordania.

W ubiegłym sezonie zimowym kierunki podróżnicze Polaków uległy zmianie. Popularną wśród Polaków Tajlandię zastąpiła Tanzania oraz Dominikana.

W tym roku ranking najpopularniejszych kierunków wygląda inaczej – Tajlandia, po złagodzeniu restrykcji dla turystów, wróciła do Top 5 rankingu najpopularniejszych kierunków.

Polscy turyści obecnie rezerwują loty do kierunków, które są im znane i się sprawdziły w ubiegłorocznym sezonie zimowym.
Na 1. miejscu w rankingu najpopularniejszych kierunków uplasowały Zjednoczone Emiraty Arabskie, a najczęściej Polacy rezerwują loty do Dubaju, Abu Dhabi oraz emiratu Ras al-Chajma, który w tym roku po raz pierwszy cieszy się dużym zainteresowaniem.

Kolejno w rankingu znalazł się Meksyk – kierunek niezwykle popularny wśród Polaków w ubiegłorocznym sezonie zimowym. Tradycyjnie Polacy rezerwują loty do Cancun – miasta leżącego na wybrzeżu Morza Karaibskiego.

Na 3. miejscu w rankingu uplasowała się Tanzania. Najczęściej Polacy rezerwują loty na Zanzibar – wyspę, która była oblegana przez polskich turystów w poprzednim sezonie.

Kolejno w rankingu znajdziemy Tajlandię – kraj, który cieszył się niezwykłą popularnością przed pandemią. Obecnie podróżnicy mogą polecieć do najpopularniejszego wakacyjnego miasta w Tajlandii – Phuket. Oprócz Phuket odwiedzać można także prowincje Surat Thani, Krabi i Phang Nga. Warto zaznaczyć, że aktualnie Tajlandia zezwala na wjazd wyłącznie zaszczepionych podróżnych.

Ranking najpopularniejszych kierunków podróży zamyka Jordania – kraj, który w ubiegłych latach nie występował nawet w pierwszej dziesiątce dziesiątce najpopularniejszych kierunków. W tegorocznym sezonie Polacy coraz częściej rezerwują loty do Ammanu – stolicy tego przesiąkniętego historią kraju.

Ceny na podobnym poziomie

Obecnie ceny biletów lotniczych do egzotycznych krajów są na podobnym do 2020 roku poziomie. Bilety lotnicze w obie strony do Zjednoczonych Emiratów Arabskich można kupić za 650 zł (Abu Zabi) lub 680 zł (Dubaj). Wybierają się nieco dalej, np. do Cancun w Meksyku, na bilet lotniczy w obie strony wydamy około 2500 zł, a podróżując na tanzańską wyspę Zanzibar, zapłacimy za bilety 2300 zł w obie strony.

Najlepiej prezentują się ceny do Tajlandii. Obecnie, kupując bilety do tego kraju, za lot w obie strony do Bangkoku wydamy jedynie około 1840 zł. Z kolei wybierając się do Phuket, będziemy musieli zapłacić więcej – od 2843 zł. Chcąc spędzić wakacje na Malediwach, najtańsze bilety znajdziemy już od 2700 zł w obie strony.

Dla poszukiwaczy tanich opcji podróży eksperci eSky.pl polecają wyjazd do stolicy Jordanii – Ammanu. Bilety lotnicze są obecnie niezwykle tanie, bowiem ceny zaczynają się od 100 zł w obie strony.

E-Sky: lato lepsze o 37 proc.